Jak prawidłowo żywić kota

Długotrwały spór między miłośnikami kotów a miłośnikami psów trwa i żadna ze stron nie chce się ze sobą porozumieć. Trzeba jednak przyznać, że oba te zwierzęta mają cechy, które sprawiają, że ludzie je kochają.

Jak prawidłowo żywić kota?

Koty nie są zwierzętami towarzyskimi, ale dobrze czują się w towarzystwie ludzi, lubią mieszkać w mieszkaniach, choć czasem czują, że muszą iść własną drogą. Przede wszystkim koty są urocze, lubimy przyjemne mruczenie, jakie wydają po głaskaniu, i puchną, gdy proszą o jedzenie.

Żywienie kota to przede wszystkim mięso

Karmienie kotów to duże wyzwanie. Wiele ras psów może być wegetarianami bez mięsa. Dla kotów mięso jest nieodzowną częścią diety i nie może nam zabraknąć go w jadłospisie naszego pupila. Głównie karma mokra dla kotów, uzupełniona karmą suchą i przekąskami witaminowymi, czyszczenie zębów itp. Najlepszym sposobem jest samodzielne przygotowywanie posiłków, ale wymaga to wszechstronnej wiedzy. Właściciele, którzy nie mają wystarczająco dużo czasu na naukę wskazówek kulinarnych, powinni używać mokrej karmy dla swoich kotów. Podczas zakupów koniecznie zapoznaj się ze składnikami mieszanki i wybierz najbardziej zbilansowaną. Dobre jedzenie niekoniecznie jest drogie, chociaż najtańsze jedzenie zazwyczaj nie zawiera wszystkich elementów.

Co powinno być w mokrej karmie dla kotów:

Mięso, podroby – etykieta powinna zawierać informację wskazującą, że mięso pochodzi od nazwy konkretnego gatunku zwierzęcia,

Tłuszcz zwierzęcy,

Ryba – nazwę też trzeba wymienić,

Olej rybi – dobre źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, najzdrowszy jest łosoś,

Witaminy i minerały wspomagające metabolizm są niezbędne do utrzymania zdrowej, lśniącej sierści, skóry i mocnych zębów.

Wapno odpowiada za zdrowe zęby i kości,

Tauryna- jest aminokwasem, który organizm ludzki może wytworzyć samodzielnie, ale koty nie. Dlatego musimy zadbać o to, aby dieta kota zawierała odpowiednie składniki. Tauryna bierze udział w wielu przemianach metabolicznych, a także pomaga otyłym kotom odzyskać formę. Powinniśmy dobierać jak największą zawartość aminokwasów w mokrej karmie dla kotów, ponieważ w każdym przypadku producenci zazwyczaj dodają za mało,

W przypadku jaj kurzych i przepiórczych najlepiej jest mieć tylko żółtko.

Warzywa można znaleźć w mokrej karmie dla kotów. Są cennym źródłem witamin oraz mikroelementów i makroelementów, ale ich zawartość nie może dominować. Dotyczy to wszystkich suplementów zbożowych. Koty najbardziej potrzebują mięsa i ryb, dlatego są głównym składnikiem naszej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *