Dekoracja kościoła – samemu czy z firmą

Wiele osób nadal bierze ślub w kościołach lub zawiera porozumienia, w których muszą uczestniczyć w mszy kościelnej. Dlatego też, choć coraz częściej, wybierając odpowiednie miejsce na składanie przysięgi, kierujemy się nie tylko rodzinną parafią, ale także wyglądem samej świątyni, dekoracja kościoła stała się niezwykle ważnym punktem w programie.

Dekoracja kościoła – samemu czy z firmą?

Niektóre pary decydują się same się udekorować i ma to sens, jeśli kościół jest rzeczywiście mały i nie mamy wysokich oczekiwań. Z drugiej strony, jeśli budynek jest duży, ciężko jest nam nadzorować cały proces przygotowań do ślubu i wesela, np. nadzór na odległość, wtedy warto zlecić opiekę profesjonalnej firmie.

Dekoracja kościoła

Przede wszystkim musimy zaplanować kilka detali, aby sami udekorować kościół. Na przykład musimy zrozumieć, jak proboszcz zapatruje się na tę sprawę i czy możemy np. poprosić o dodatkową opłatę za posprzątanie kościoła lub znaleźć kogoś, kto usunie dekoracje po mszy weselnej. Staraj się kontaktować z osobami, które w dniu ślubu wyszły za mąż, osoby przed i po nas też są bardzo ważne – wtedy możemy uzgodnić wygląd dekoracji, choć istnieje ryzyko, bo każdy ma swoją wizję, może nieprofesjonalna realizacja uzgodnić z nami różnicę. Zwykle, jeśli wybierasz się na targ roślinny po kwiaty, taniej będzie samemu udekorować świątynię, z drugiej strony zajmuje to więcej czasu, najlepiej zastanowić się, czy naprawdę mamy ich aż tyle. Inna sprawa, że ​​oprócz kwiatów do dekoracji często używa się tiulu lub szklanych baniek wypełnionych wodą i świec, po prostu nie opłaca się kupować takich rzeczy tylko raz. Lepiej też, aby osoby mieszkające w małych miejscowościach czy wsiach same wykonywały remont, zwłaszcza gdy wizyta firmy remontowej wymaga dodatkowych kosztów.

Oraz mocne i słabe strony firmy

Coraz więcej osób powierza dekorację kościołów profesjonalnym firmom z przygotowaniem logistycznym i zasobami. W takim rozwiązaniu zaletą jest to, że firma zazwyczaj ma szerszy wachlarz możliwości, aby dostarczyć nam realistyczne pomysły – i dobrze wygląda. Jeśli wybierzemy firmę lokalną, będziemy mieli możliwość odnalezienia przez jej przedstawicieli władz kościelnych i zasugerowania, jakie dekoracje kościelne należy wykonać w konkretnej świątyni, co również skróci naszą drogę wyboru. Ważne jest to, że przy wyborze firmy musimy wydać dodatkowe pieniądze, ale możemy zaoszczędzić czas i energię, bo ktoś zrobi za nas wszystko – najczęściej łącznie ze sprzątaniem po ślubie, jeśli parafia tego wymaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *