Kiedy i jak wymienić RAM w laptopie

Jeśli narzekasz na powolne ładowanie systemu operacyjnego i znaczne pogorszenie wydajności niektórych aplikacji, Twój komputer może wymagać niewielkiej aktualizacji. Zwykle wystarczy wymienić pamięć RAM lub dokupić dodatkowe układy pamięci. W ten sposób zwiększysz całkowitą ilość pamięci dostępnej na komputerze, przyspieszając w ten sposób działanie większości aplikacji. Zwłaszcza te programy, które służą do obróbki grafiki lub wideo. Przed użyciem dodatkowej pamięci sprawdź typ pamięci używanej przez komputer.

Kiedy i jak wymienić RAM w laptopie?

Osoby ze sprzętem starszej generacji mogą być zmuszone do zakupu pamięci RAM DDR2. Jeśli Twój laptop był używany przez kilka lat, może to być nowszy model pamięci DDR3. Niestety pamięci nie można używać zamiennie, ponieważ mają różne kształty (liczba pinów) i nowsze wersje pamięci nie mieszczą się w gniazdach na starej płycie głównej. Przed zakupem nowej pamięci należy najpierw sprawdzić typ pamięci obsługiwanej przez płytę główną komputera. Najłatwiej jest przez system. Możesz to również sprawdzić bezpośrednio, wyjmując starą kość pamięci z laptopa – ten składnik powinien zawierać informacje o typie i pojemności pamięci RAM. Jeśli masz starszy model laptopa i potrzebujesz pamięci RAM DDR2, wystarczy zainwestować w komponenty z większą ilością pamięci RAM. Na przykład w laptopie masz 2 GB pamięci RAM, więc zwiększasz ilość pamięci RAM do 4 GB. Podwoi to ilość pamięci w komputerze, co od razu odczujesz podczas codziennego korzystania z tego typu sprzętu, zwłaszcza gdy w tym samym czasie przełączysz się ze starego systemu operacyjnego na nieco nowszy.

Gdy planujemy przejście na nowszą wersję systemu operacyjnego warto wymienić pamięć RAM w laptopie (pamięć RAM w korzystnej cenie dostępna jest na http://www.esus-it.pl/pol_m_PAMIECI-RAM_PAMIECI- RAM-SO-DIMM_PAMIECI-RAM-DDR2-SODIMM-135.html). Jeśli korzystałeś z systemu Windows XP i chcesz zaktualizować system do nowej wersji systemu Windows 10, musisz znacznie zwiększyć ilość dostępnej pamięci na swoim laptopie, w przeciwnym razie system w ogóle się nie uruchomi lub prędkość ładowania będzie bardzo niska. chcesz przetwarzać filmy lub zacząć używać więcej Jeśli chodzi o zaawansowane oprogramowanie graficzne, warto zaopatrzyć się w większą ilość pamięci RAM. Niestety pamięć RAM DDR2 ma swoje ograniczenia.Jeśli chcesz, aby wydajność niektórych aplikacji poprawiła się, załadowanie większej ilości takiej pamięci jest prawdopodobnie niemożliwe i niewystarczające. W takim przypadku jednym z rozwiązań jest zastąpienie starego komputera nieco nowszym sprzętem, przy użyciu innego typu płyty głównej, która może obsłużyć większą ilość pamięci nowej generacji, takiej jak DDR3 lub DDR4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *