Kostka jako przykład zabawki sensorycznej

Głównym zadaniem zabawek sensorycznych jest rozwijanie zdolności motorycznych oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Najpopularniejsze w tej dziedzinie są różnego rodzaju kostki wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów. Modele przeznaczone dla maluchów posiadają bogactwo metek, dla starszych dzieci idealną propozycją będzie model w formie labiryntu.

Kostka jako przykład zabawki sensorycznej

Dlaczego warto kupić oficjalny blok sensu?

Zabawki sensoryczne Istnieje wiele powodów, dla których na wyposażeniu naszego pokoju dziecięcego powinna znaleźć się ta sensoryczna zabawka. Przede wszystkim jest bogata w kolory, misternie szyta i przyjemna w dotyku. Przyda się to najmłodszym dzieciom, które dopiero zaczynają uczyć się opanowywania i odkrywania nowych tekstur, a także starszym dzieciom, które poprawiają swoje zdolności motoryczne. W tym przypadku na uwagę zasługuje większy drewniany model złożony z kolorowych elementów służących do obracania, przesuwania lub układania klocków o różnych kształtach.

Zabawki sensoryczne Minky

Na przełomie sezonu dużą popularnością cieszą się tkaniny Minky, z których wykonuje się koce, pościele i zabawki sensoryczne, czego najlepszym przykładem jest wspomniana powyżej kostka. Ozdobiona różnymi kolorami, z przyszytymi metkami, szelestem i dzwoneczkami. Wielokolorowe tasiemki – bawełniane lub satynowe – umieszczone są przy kostkach i mają różną fakturę, dzięki czemu na długo mogą skupić uwagę maluszka.

Coś dla dorosłych

Zabawki sensoryczne występują w różnych wariantach i nadają się również dla starszych dzieci. Warto zwrócić uwagę na kostki w formie labiryntu, które pozwalają odkrywać nowe elementy, jednocześnie na dłużej zajmując uwagę dziecka. Dzięki temu maluchy mogą ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową oraz rozwijać zdolności motoryczne. Zegary z obracającymi się wskazówkami, liczydło z koralikami, lusterka i ruchome koła to tylko kilka ciekawych propozycji. Co ważniejsze, ta zabawka wykonana jest z drewna, dzięki czemu jest odporna na nawet największych łobuzów.

Decydując się na zakup takiej sensorycznej zabawki mamy pewność, że wywarliśmy ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci. Nie tylko uczą cierpliwości i poprawiają elastyczność ćwiczeń, ale także kształtują umiejętność logicznego myślenia, co stanie się szczególnie ważną cechą w wieku dorosłym. Ze względu na swoją różnorodność pomagają rozróżniać kolory i kształty. Nie ma wątpliwości, że będzie to świetny pomysł na prezent dla naszych pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *