Wygodne triki w Twojej szafie

Być może nie raz zastanawialiście się, czy lepiej kupić wieszaki drewniane do swojej szafy, czy też tańsze wieszaki plastikowe są korzystniejsze – jeśli tak, czy warto wybrać ich dedykowaną wersję? A może lepiej schować wszystko do pudła, bo tylko wtedy możemy uzyskać odpowiednią przestrzeń do przechowywania wszelkiego rodzaju rzeczy?

Wygodne triki w Twojej szafie

Spakuj wszystkie ubrania, buty, galanterię i dodatki do szafy oraz inne rzeczy, których rzadko używamy – wykonanie może być trudne. Dlatego warto zastanowić się nad praktycznymi wskazówkami i ciekawymi akcesoriami stosowanymi w przechowywaniu. Zanim kupimy drewniane wieszaki w dużych ilościach, najlepiej to zrobić…

Wykorzystaj w pełni przestrzeń do zawieszenia

Wieszaki drewniane Teoretycznie przestrzeń do wieszania wydaje się być zwykle w pełni wykorzystana. Jednocześnie, aby tak efektywnie wykorzystać każdy centymetr przestrzeni, pomogą przede wszystkim odpowiednio dobrane wieszaki i przemyślane rozwiązania. Jeśli zdecydujemy się na szafę o większej powierzchni do wieszania, mamy do wyboru różne opcje. Możemy podzielić przestrzeń i stworzyć przestrzeń dla długich przedmiotów, takich jak garnitury czy sukienki na satynowych wieszakach, a krótsze przedmioty możemy z powodzeniem umieścić na wieszakach drewnianych np. w dwóch warstwach. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie pod spodem krótszych przedmiotów, np. pudełek z butami – jeśli szafa jest szczególnie głęboka, można je postawić z tyłu, natomiast przód służy do umieszczania bieżących przedmiotów.

Wybierz ciekawe akcesoria do sprzątania

Wieszak teoretycznie to wieszak – trudno oczekiwać, że będzie miał szczególne, nietypowe cechy. Z drugiej strony niektóre wieszaki drewniane mogą być wykonane z drewna, na przykład, aby zapobiec ciągnięciu się tkaniny, a jednocześnie są bardziej wytrzymałe niż cienkie wieszaki plastikowe, co jest korzystniejsze dla ubrań. W przypadku szalików czy drobnych elementów garderoby warto wybrać wieszaki, które ułożymy warstwami – w tym przypadku zajmą mniej miejsca w kierunku poziomym i więcej miejsca w kierunku pionowym, co zwykle jest preferowane.

Pudełko czy worek próżniowy?

Jest jeszcze jeden problem – warto zastanowić się nad sposobem przechowywania drobnych przedmiotów lub niektórych przedmiotów, takich jak szaliki czy buty. Pudełka warto wybierać ze względu na ich trwałość, ale jeśli mamy dużo par butów i chcemy je uporządkować, warto zrobić pudełeczko przezroczyste – pozwoli to na szybsze odnalezienie konkretnych butów. Worki próżniowe można dobrze umieścić na sezonowych ubraniach lub akcesoriach, co pozwala również zaoszczędzić miejsce. Z kolei do torebek możemy z powodzeniem dobrać specjalne drewniane wieszaki, np. umieszczamy je na drzwiach w celu szybkiego dostępu do akcesoriów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *