Umywalka nablatowa – dlaczego warto
Umywalka nablatowa to nowy wymiar luksusu i designerskie podejście do aranżacji łazienki. Odbiega formą od klisz i estetycznie od nudnej umywalki z szafkami czy umywalki podblatowej. Jego główną cechą jest otwartość na formę.

Tradycja i nowoczesność
Tradycyjne umywalki występują w kilku kształtach – prostokątnych, owalnych, kwadratowych, jedno- lub dwukomorowych. Dopiero blat nadaje im osobowości, ale sam w sobie nie wzbudza podziwu, zniknie w innych elementach dekoracyjnych. W końcu jest to przedmiot praktyczny i powinien służyć swojej praktyczności. Nie o to chodzi. Dekorowanie wystroju wnętrza, nawet układu łazienki, to także sztuka. Ważną rolę odgrywa kształt i wzór płytek, wzornictwo baterii umywalkowych, wanien, pryszniców i akcesoriów. Nic nie nadaje łazience bardziej osobowości niż umywalka nablatowa. Dlatego ten typ umywalki jest tak popularny, że nabrał swojej formy i kunsztu.
Wykonanie estetyki i różnorodności
Umywalka tradycyjna jest uniwersalna. Wtapiają się w tło układu łazienki. Z drugiej strony umywalki bezblatowe są od razu zauważalne. Przede wszystkim charakteryzują się różnorodnością kształtów i materiałów. Wybór układu łazienki odpowiedniego do układu łazienki nie jest najłatwiejszym wyborem, ponieważ charakteryzuje się dużą ilością skomplikowanych kształtów, wzorów i materiałów. W tym ostatnim aspekcie umywalki nablatowe szczególnie przewyższają zwykłe umywalki, ponieważ dostępne warianty to ceramika, kompozyt, metal i kamień, szkło, a nawet drewno, mozaika czy bardzo dekoracyjna ceramika Talavera.
Istnieje wiele osobliwych wersji kształtu i formy umywalki nablatowej. To, czy pojawi się w łazience w tradycyjnym kształcie, czy w bardziej wyrafinowanym kształcie, zależy tylko od projektanta wnętrz.
Pod tym względem umywalka nablatowa również przewyższa swojego poprzednika, ponieważ po zamontowaniu na blacie nie trzeba wiercić wielu skomplikowanych otworów, a sama podstawa (szafka lub blat), na której jest stawiana nie musi być sztywno używany do umywalki. W ten sposób można uzyskać więcej kreatywności przy tworzeniu wnętrz łazienkowych. Dodatkowo – stosując wariant z szafką z tą umywalką – można zaoszczędzić sporo miejsca, w tym przypadku te przestrzenie zajmuje umywalka podblatowa
Dlaczego warto?
Unikalny kształt, niezabudowana, asymetryczna forma, wykonana z wielu materiałów, łatwa w montażu – to tylko niektóre zalety umywalek nablatowych. Dzięki nim łazienka nabierze nowoczesnych cech i wyjątkowości. Łatwiej jest dobrać do nich baterię umywalkową, która również w tym wariancie może być nietuzinkowa.
Umywalki nablatowe są niezastąpione dla tych, którzy cenią sobie nietradycyjne metody aranżacji wnętrz i nie lubią monotonii w łazience.