Najważniejsze informacje o kółkach meblowych
Kółka i zestawy kołowe meblowe mają wiele różnych zastosowań. Montowane są w różnego rodzaju wózkach, półkach, krzesłach i fotelach biurowych, wieszakach, ciężkich szafach, a nawet kserokopiarkach. Są bardzo praktycznym wynalazkiem, nawet najcięższe meble można z łatwością przetransportować. Dzięki nim znacznie łatwiej też wyczyścić tył mebla i powierzchnię pod nim.

Na rynku istnieje wiele rodzajów kół meblowych. Różnią się one materiałami produkcyjnymi, metodami montażu i samą konstrukcją. Jeśli decydujemy się na zakup mebli na kółkach lub chcemy zamontować kółka na jakichś ciężkich meblach, powinniśmy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją kupowanych kółek, ponieważ kółka na rynku różnią się znacznie pod względem metody i jakości. Rzemiosło.
Główną różnicą między kółkami meblowymi jest rodzaj osłony, jaką łączą z meblami. Wyróżniamy obudowy stałe i obrotowe z kołkami i otworami centralnymi do mocowania śrub. Jak sama nazwa wskazuje, nieruchoma obudowa nie pozwala na obracanie się kółek, dlatego zazwyczaj montuje się ją razem z kółkami skrętnymi, dzięki czemu mebel posiada parę kółek stałych i kółko skrętne, co ułatwia sterowanie powstały „pojazd”. Z kolei obudowy z kołkami i otworami środkowymi różnią się sposobem montażu: te pierwsze można montować w rurach lub specjalnych otworach, a te drugie można przymocować do spodu mebla za pomocą śrub lub wkrętów.
Bardzo ważnym punktem w specyfikacji każdego kółka meblowego jest materiał, z którego wykonany jest kółko. Główny korpus jest zwykle wykonany z twardego plastiku, a bieżnia wokół niego jest zwykle wykonana z materiału podobnego do gumy. Jakość tych materiałów jest bardzo ważna, nie tylko ze względu na trwałość kół i maksymalny ciężar, jaki mogą wytrzymać, ale także ze względu na rodzaj nawierzchni, po której koła się poruszają. Wysokiej jakości koła powinny być wysokiej jakości, zwłaszcza gdy nasze meble jeżdżą po powierzchniach wrażliwych na zarysowania. Dlatego też, chociaż twarde podłogi lub wykładziny dywanowe mogą wytrzymać ruch mebli na twardych ceramicznych kółkach, tylko kółka meblowe wykonane z gumy lub poliuretanu nadają się do podłóg drewnianych.
W niektórych przypadkach hamulce są niezbędnym elementem kółek meblowych. Zwykle ma postać małych nóżek przymocowanych do korpusu koła. Z jego pomocą można zatrzymać nie tylko zderzające się meble, ale także ich koła.
Ostatnim niepokojącym elementem jest wygląd felg. Jeśli chcemy zamontować je na podstawie eleganckich i stylowych mebli, koła nie mogą odebrać im prestiżu. Sklep oferuje różnorodne eleganckie koła meblowe w klasycznych stylach.