Dlaczego warto kupić dziecku hulajnogę

Jedną z największych obaw współczesnych rodziców jest to, że trudno jest trzymać dzieci z dala od komputera. Jak wszyscy wiemy, brak ruchu i niezdrowa żywność zwiększą wskaźnik otyłości wśród nastolatków. Dlatego tak ważne jest zaszczepianie w dzieciach pasji do sportu już od najmłodszych lat.

Dlaczego warto kupić dziecku hulajnogę

Hulajnoga dziecięca będzie doskonałym narzędziem do tego celu. Jazda na hulajnodze pozytywnie wpływa na kondycję dziecka, wzmacniając jego mięśnie (zwłaszcza mięśnie nóg, brzucha i pleców), poprawiając koordynację ruchową oraz przyspieszając rozwój umiejętności oceny odległości. Dzieci jeżdżące na hulajnogach nauczą się też szybciej jeździć na rowerach. Pozycja dziecka podczas jazdy wyklucza wystąpienie poważniejszych wypadków, a sama hulajnoga jest pojazdem lekkim, który zajmuje bardzo mało miejsca, dzięki czemu nie sprawi żadnych problemów podczas transportu.

Kiedy możemy pozwolić dzieciom jeździć na hulajnogach? Wiele zależy od osobistych upodobań naszych maluchów, ale najmłodsze ma na początku zaledwie 2 lata. Bez względu na to ile lat ma nasze dziecko, nie powinniśmy „przesadnie” kupować jej hulajnogi. Jego wzrost musi być dostosowany do wzrostu dziecka, w przeciwnym razie łatwo zniechęca się tego typu zabawą. Zaleca się, aby najmłodsi (od 2 do 5 lat) kupowali hulajnogę z dwoma przednimi kołami. Z jednej strony są bezpieczniejsze i stabilniejsze, z drugiej – pielęgnują u dziecka poczucie równowagi, ponieważ są skręcone poprzez przenoszenie ciężaru ciała.

W sklepie można również znaleźć hulajnogi z dwoma kołami. Nadają się dla dzieci do 1,5 roku życia. Nie mają jednak tak korzystnego wpływu na rozwój motoryczny dzieci, a brak regulacji wysokości kierownicy sprawia, że ​​dzieci szybko dorastają.

Kupując hulajnogę warto zwrócić uwagę na mechanizm składania. Jeśli jest zbyt skomplikowany, dzieci mogą go uszkodzić. Hulajnogi wyposażone w stosunkowo duże koła i niższe platformy zapewniają szybszą i wygodniejszą jazdę. Gumowe koła zapewnią wystarczającą amortyzację. Kask to bardzo ważny element wyposażenia dziecięcej hulajnogi. Bardzo ważne jest dokładne dopasowanie rozmiaru główki dziecka, dlatego przed zakupem dziecko musi ją przymierzyć (w tym przypadku nie ma możliwości robienia zakupów przez internet). Choć spadnięcie ze hulajnogi nie jest bardzo bolesne, oprócz kasku warto zaopatrzyć się w nakolanniki i nałokietniki.

Zaletą hulajnogi jest to, że nawet jeśli musisz zabrać ją do biura lub na pocztę na zabawne spacery, może utrzymać dobry nastrój. Nawet jeśli będziemy podróżować na duże odległości, nasze dzieci nie będą się nudzić ani zmęczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *