Zielony napój dobry dla zdrowia

Picie herbaty w naszym świecie staje się niemalże rytuałem. Pijemy do posiłków, po południu, do ulubionego serialu, w przerwie w pracy. W sklepach mamy do wyboru różnorodne smaki, firmy, formy parzenia herbaty, dzięki czemu picie herbaty staje się niepowtarzalnym, specyficznym spędzaniem czasu. Nauczeni doświadczeniem, że zdrowe nie zawsze jest smaczne, zadajemy sobie pewnie pytanie, czy spożywanie herbaty jest zdrowe?

Zielony napój dobry dla zdrowia

W tym miejscu warto skupić się na herbacie zielonej. Jest to w tej chwili bardzo popularna a przy tym bardzo zdrowa wersja herbat podawanych na co dzień. Możemy nabyć je w różnorodnych odsłonach, klasyczne, z cytryną, z pigwą, miętą, opuncją, grejpfrutem i wiele innych. W niemalże każdym sklepie znajdziemy kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt, wersji herbat. Wszystkie zdrowe, pełnowartościowe i przede wszystkim smaczne.

Herbaty zielone są uwielbiane przez kobiety. Herbata odchudza, wspomaga działanie metabolizmu, zmniejsza tkankę tłuszczową. A to wszystko dzięki dużej zawartości witaminy B. Oprócz niej, zielona herbata zawiera również duże ilości witaminy C i E, których zadaniem jest przeciwdziałanie starzeniu się skóry. Dzięki przyjmowaniu kilku filiżanek zielonej herbaty dziennie, zniknie potrzeba stosowania dodatkowych witaminowych suplementów diet.

W tym miejscu warto wspomnieć o anty nowotworowym działaniu zielonej herbaty. Regularne spożywanie pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowań na płuc, piersi, jelita grubego, żołądka. Oprócz tego zmniejsza ciśnienie, poziom cholesterolu, chroni przed miażdżycą i tworzeniu się kamieniom w nerkach.

Herbatę należy umiejętnie parzyć. Zawarta w herbacie teina, słabsza od kofeiny, może postawić na nogi. Trzeba jednak pamiętać, że wtenczas herbatę należy parzyć tylko do trzech minut. W innym wypadku zadziała odprężająco na umysł i ciało. Redukując stres, pozwala dłużej cieszyć się życiem, zdrowiem i urodą.

Jak więc widzimy, smaczne może być przy okazji zdrowe. Jeśli dla kogoś klasyczna herbata zielona nie ma zbyt atrakcyjnego smaku, zawsze może wybrać wersję wzbogaconą o dodatkowe zioła lub owoce. Dzięki temu, w sposób bardzo prosty i nie zabierający wiele czasu, możemy zadbać o zdwoi swoje i swoich najbliższych. Z pewnością już filiżanka do śniadania a także jedna lub dwie pozwolą w widoczny sposób poprawić kondycję organizmu. Zielona herbata wpływa bardzo dobrze na sylwetkę, urodę, pamięć, zdrowie ogólnie pojęte. Dlatego też warto do ulubionego filmu, książki, zaparzyć sobie aromatyczną, smaczną zieloną herbatę w eleganckiej filiżance.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *