Siekiera rozłupująca

Od dawna wiadomo, że drwale, leśnicy czy rolnicy, którzy po prostu palą drewno w kominkach, potrzebują do pracy porządnej, mocnej i wytrzymałej siekiery. W połączeniu z bardzo precyzyjnymi i ostrymi ostrzami. Od pewnego czasu Fiskars jest uważany za pioniera w produkcji tak wysokiej jakości sprzętu. czy to jest poprawne?

Siekiera rozłupująca

Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie i obiektywnie, bo jeśli tak, to musimy przeprowadzić próbę siekiery i uwzględnić w tym badaniu odpowiednie wnioski. Ponieważ jednak nie przeprowadziliśmy takiego testu, możemy jedynie korzystać z danych i opinii na temat tego topora. Więc czym one są?

Siekiera Fiskars ma kilka głównych wariantów: służy do rozłupywania małych, średnich i dużych pni drzew – w zależności od potrzeb i specyfiki pracy. Jednak jego największą zaletą jest ostrze wykonane w nowej technologii. Dzięki kuciu matrycowemu, precyzyjnemu szlifowaniu i podwójnemu hartowaniu uzyskał niezwykłą ostrość, wytrzymałość i żywotność.

Jego krawędzie są również zaokrąglone, dzięki czemu wyjęcie siekiery z rozwidlonego pnia nie będzie sprawiało żadnych problemów – więc zawsze jest to łatwe, proste i przyjemne. Zaokrąglone rogi sprawiają również, że ostrze jest bardziej odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Ostrze ma również powłokę z PTFE, która zapobiega korozji i zmniejsza tarcie o 25%.

Ostrze jest również pokryte specjalną powłoką PTFE, która nie tylko zapobiega korozji, ale także zmniejsza tarcie nawet o 25%.

Z nowoczesnych materiałów tzw. FiberComp, czyli kompozytu z włókna szklanego, wykonuje się również trzonki siekiery. Zastosowane materiały sprawiają, że produkt jest lżejszy i trwalszy. Co ważniejsze, ponieważ rączka wykonana jest z tego materiału, zmęczenie podczas pracy jest bardzo niewielkie. Rękojeść jest również odlana wokół ostrza, co oznacza, że ​​może pozostać na swoim miejscu nawet podczas energicznych i energicznych ćwiczeń.

Z kolei rękojeść została wykonana z odpornego na wstrząsy materiału SoftGrip, dzięki czemu jest nie tylko ergonomiczna, ale również antypoślizgowa. Rękojeść, również ze względu na ostre krawędzie, jest bardzo bezpieczna w dłoni.

Rękojeść wykonana jest z wytrzymałego, odpornego na wstrząsy materiału Softrip, który jest łatwy do trzymania. Posiada ergonomiczny kształt i jest antypoślizgowy. Dodatkowo rękojeść jest odpowiednio wypolerowana, aby narzędzie było lepsze i bezpieczniejsze.

Generalnie opinie o siekierze są bardzo pozytywne. Większość naszych rozmówców chwaliła ich za wyżej wymienione zalety, co pozwalało przypuszczać, że gwarancja producenta na wyjątkowość produktu nie byłaby pustą obietnicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *