Kosmetyki do kąpieli

Dzięki zastosowaniu powszechnie stosowanych leków, specjalnych płynów, olejków czy soli do kąpieli, każdy z nas może stworzyć własne rodzinne SPA. Powyższe kosmetyki sprawią, że kąpiel stanie się prawdziwą przyjemnością, ukoją ciało i umysł – pomagają oczyścić skórę i rozluźnić mięśnie, a także ukoić nerwy po ciężkim dniu pracy. Wybór konkretnego rodzaju kosmetyków, które pomogą Ci osiągnąć ten cel, zależy od Twoich własnych preferencji i upodobań. Warto tylko wiedzieć, z czego faktycznie możemy skorzystać.

Kosmetyki do kąpieli

Jednymi z najpopularniejszych kosmetyków stosowanych w relaksujących kąpielach są specjalne musujące kulki Bomb Cosmetics czy specjalne musujące babeczki – tradycyjne wyroby cukiernicze, babeczki czy muffinki w formie kosmetyków. Tego typu kosmetyki wystarczy wlać do wanny z gorącą wodą i odczekać chwilę, aby się rozpuściły, wydzielały przyjemny zapach, zabarwiły wodę lub utworzyły na jej powierzchni warstwę komfortowej piany.

Podobny efekt wykazują specjalne sole do kąpieli, które pomagają nawilżyć skórę i przygotować ją do prawidłowego wchłaniania typowych kosmetyków stosowanych w codziennej pielęgnacji ciała. Bogata w mikroelementy i makroelementy sól pomaga również w dostarczaniu odpowiednich składników odżywczych całej powierzchni ciała oraz dostarcza skórze składników potrzebnych do prawidłowej regeneracji. Warto podkreślić, że sole do kąpieli pomagają usunąć stary naskórek oraz ujędrnić i uatrakcyjnić skórę.

Największą popularnością w wannie cieszą się specjalne olejki – wyciągi z ziół i roślin tropikalnych, a także specjalne mydła zawierające różne olejki eteryczne – zwłaszcza mydła ekologiczne firmy Bomb Cosmetics. Tego typu produkty wykorzystywane są w tzw. aromaterapii, czyli zabiegach zapachowych. Zapach emanujący z wanny wypełnionej gorącą wodą to nieodparta pokusa. Olejki przede wszystkim pomagają zrelaksować się po ciężkim dniu, mogą też działać pobudzająco – wszystko zależy od tego, jaki olejek wybierzesz.

Warto również wspomnieć o specjalnych masłach do mycia stosowanych pod prysznice, które wyglądają jak tradycyjne lody – masło Bomb Cosmetics i świece zapachowe, mogą też towarzyszyć nam do łazienki i wydzielać w powietrzu zapach lawendy, wanilii lub innych przyjemnych zapachów. Zakład. Warto je stosować, zwłaszcza gdy tradycyjne olejki do kąpieli mogą powodować podrażnienia skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *