Jaki rower na długie podróże

Jazda na rowerze to jedna z najpopularniejszych aktywności sportowych dla kobiet i mężczyzn. W większości przypadków sprowadza się to do wyjazdów rekreacyjnych poza miasto lub poruszania się po mieście w sezonie. Najrzadziej spotkasz entuzjastów, którzy jeżdżą przez długi czas po twardych drogach. Wiąże się to ze złym stanem naszych dróg międzymiastowych i wiejskich, brakiem poboczy oraz blefem kierowców. Wszystko to sprawia, że ​​jazda po drodze jest niebezpieczna i niebezpieczna.

Jaki rower na długie podróże

Rowery szosowe do najtańszych nie należą. Kupujący chętniej wybierają rowery miejskie w znacznie niższej cenie. Stosunkowo niski popyt na rowery szosowe zmusił producentów i pośredników do podnoszenia cen. W rezultacie nie tylko sam sprzęt stał się droższy, ale także jego części zamienne. Cena niektórych podzespołów może być nawet trzykrotnie wyższa od ceny zwykłych części do modeli miejskich. Czy warto więc zainwestować w rower szosowy, który nadaje się głównie do jazdy na długich dystansach? Warto, o ile często jeździmy i omijamy nieutwardzone drogi, może to mieć negatywny wpływ na stan sprzętu. W przeciwnym razie lepiej zainwestować w rowery górskie przeznaczone do pokonywania tras o różnej nawierzchni.

Dobry rower szosowy to taki, który waży mniej niż dziesięć kilogramów. Produkcja tak lekkiej, ale bardzo mocnej ramy wymaga wysokich kosztów. Piasta koła jest taka sama, ale też różni się od innych modeli. Poszczególne elementy rowerów szosowych są różne – zwykle nie zawierają ciężkich stalowych części, które mogą znacząco zwiększyć wagę sprzętu. Kupując rower najlepiej skontaktować się z renomowanym sklepem ze sprzętem sportowym, gdzie uzyskamy fachową poradę i dobierzemy ramę pasującą do naszego wzrostu i możliwości. Zazwyczaj na rowerach szosowych spędzisz kilka godzin pod rząd, więc powinny być szczególnie dopasowane do Twojej wagi i sylwetki.

Rowerzyści muszą nie tylko zderzać się z innymi dużymi pojazdami i kiepskiej jakości asfaltowymi drogami, ale także stawiać czoła trudnym warunkom pogodowym. Pogoda latem potrafi zmienić się nawet o dziewięćdziesiąt stopni – w mgnieniu oka nie jest gorący, ale zimny deszcz spadający z nieba. Dlatego każdy rowerzysta, oprócz dobrego roweru szosowego, powinien przygotować sobie dodatkowy element garderoby, aby mógł uchronić się przed nagłymi zmianami pogody. Do przewożenia dodatkowych drobnych przedmiotów służą specjalne walizki montowane na półkach. Te wsporniki są mocne i lekkie i nie wpłyną na jakość jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *