Jak stworzyć harmonogram przeprowadzki

Jeśli planujesz w najbliższej przyszłości zmienić miejsce zamieszkania i chcesz, aby Twoja przeprowadzka przebiegła szybko i sprawnie, zdecydowanie potrzebujesz harmonogramu przeprowadzek. Jest to szereg czynności, które należy wykonać przed przeprowadzką.Najważniejszą rzeczą w harmonogramie przeprowadzki jest nie bycie w pamięci, ale bardziej formalne (zapisane).

Jak stworzyć harmonogram przeprowadzki

Osoby, które nie przepadają za papierkową robotą, z pewnością uznają, że ustalanie rozkładu zajęć w formie pisemnej jest dodatkowym, zupełnie niepotrzebnym utrudnieniem podczas przeprowadzki. Niestety są dużym błędem, ponieważ nie rozumieją do końca szczegółów przeprowadzki, w tym wielu skomplikowanych czynności, które należy wykonać w krótkim czasie (notariusz, sprzedaż starych mieszkań, remont nowego mieszkania, podatki). W takim przypadku łatwo jest przeoczyć pewne rzeczy, więc absolutnie konieczne jest opracowanie pisemnego harmonogramu przeprowadzek.

Jakie kluczowe punkty należy uwzględnić w harmonogramie relokacji?
Właściwie przygotowany harmonogram przeprowadzek powinien zawierać cztery kroki, które podpowiedzą Ci, na co zwracać uwagę, a czego unikać, zlecając przeprowadzkę. Dzięki temu Twoja przeprowadzka nie będzie męczącym przeżyciem, ale zostanie przeprowadzona szybko i sprawnie.

Krok 1: Stwórz listę przeprowadzek

Zrób listę firm przeprowadzkowych.Najpierw możesz poprosić o pomoc sąsiadów i znajomych.Jeśli ostatnio zmienili miejsce zamieszkania, z pewnością mogą udzielić Ci cennych wskazówek lub polecić profesjonalną firmę. Następnie sprawdź swoje lokalne media, w sekcji usuwania znajdziesz wiele ruchomych reklam, możesz łatwo wybrać reklamy, które mogą wzbudzić Twoje zaufanie. Szukając profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, nie warto dzwonić do tej, która reklamuje się najtaniej, bo jak wiadomo niskie ceny usług zwykle przekładają się na słabą jakość. Tworząc listę przenoszących się firm możesz również skorzystać z internetu, wtedy wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę przeprowadzkową i nazwę swojego miasta, np. przeprowadzka Łódź, aby pojawiła się przeprowadzka firmy w wynikach wyszukiwania możesz łatwo wybrać te firmy, które zajmują najwyższą pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania i skontaktować się z właścicielem

Krok 2: Skontaktuj się z firmą przeprowadzkową

Zanim zadzwonisz do wybranej firmy przeprowadzkowej, dobrze jest wymienić rzeczy, o które musisz zapytać, aby nie przegapić niczego w telefonie, w tym:

Koszty przeprowadzki – nawet jeśli cena nie jest naszym głównym kryterium wyboru firmy przeprowadzkowej, warto zrozumieć jak firma rozlicza usługę (firmy przeprowadzkowe zazwyczaj rozliczają koszty przeprowadzki w formie stawek godzinowych). Dodatkowo, jeśli mamy w mieszkaniu przedmioty ponadgabarytowe (lodówki side-by-side, pianina, pianina) warto wiedzieć ile kosztuje ich transport. Jeśli czeka nas większa przeprowadzka, warto umówić się na bezpłatną wycenę, w tym okresie przedstawiciel firmy przeprowadzkowej zapewni nam rzetelne opłaty za usługę.

-Ubezpieczenie przeprowadzki-Czy niezwykle ważne jest ubezpieczenie mienia, które firma przewozi? Jeśli tak, jaka jest kwota? Jaka firma ubezpieczeniowa? Jakie są warunki ubezpieczenia? Wśród tych pytań warto liczyć na szczegółową odpowiedź.Zasadą godną przestrzegania jest przywitanie się ze wszystkim, a nie bycie ofiarą nieuczciwych firm przeprowadzkowych.

-Sprzęt używany przy przeprowadzce- Warto zapytać pracowników firmy przeprowadzkowej jakich narzędzi używają, czy mają specjalne pasy, ruchome rampy, wózki oraz jak naprawić meble, głównie o przedmioty szklane. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe nie tylko stosują do mocowania mebli taśmę ochronną i folię aluminiową, ale również stosują maty do przeprowadzek i folie bąbelkowe,

-Umowa na przeprowadzkę- Warto również zapytać, czy możliwe jest podpisanie umowy na przeprowadzkę, aby zabezpieczyć swoje interesy w razie problemów, np. uszkodzenia mebli.

Krok 3: Wybierz firmę przeprowadzkową

Jeśli skontaktowałeś się już z firmą przeprowadzkową, teraz jest czas na wybór osoby, której powierzysz swoją nieruchomość. Dokonując wyboru warto zastanowić się, czy firma posiada ubezpieczenie mebli, czy daje możliwość podpisania umowy przeprowadzki i korzystania ze specjalistycznego sprzętu do przeprowadzki.Firmy, które nie świadczą takich usług zazwyczaj nie są tak profesjonalnymi firmami przeprowadzkowymi, że będzie rewelacyjnie Niskie ceny, aby przyciągnąć potencjalnych klientów.

Krok 4: Oceń firmę przeprowadzkową

Po tym, jak firma przeprowadzkowa zakończy przeprowadzkę, warto ocenić swojego kontrahenta. Teraz możemy to łatwo zrobić na forach internetowych. Pamiętaj, że Twoja opinia może być bardzo ważna nie tylko dla osób, które w niedalekiej przyszłości zmienią miejsce zamieszkania, ale również dla właścicieli firm przeprowadzkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *