Jak poprawnie prasować koszulki damskie

Do prasowania potrzebujemy oczywiście żelazka, najlepiej dobrej wytwornicy pary, jeśli jej nie mamy, wystarczy nalać trochę wody do butelki i spryskać nią koszulę przed prasowaniem. Wtedy przyda nam się deska do prasowania (jeśli jesteście przed zakupem, upewnijcie się, że pasuje do Waszego wzrostu, producenci dopasowują rozmiar tego typu sprzętu do wzrostu kobiet) oraz czystą koszu

Jak poprawnie prasować koszulki damskie

Upewnij się, że żelazny kabel nie przeszkadza w prasowaniu. Jeśli jesteś osobą praworęczną, kabel powinien znajdować się po prawej stronie. Następnie wąska część planszy wskazuje w lewo. Ułatwi Ci to manipulowanie koszulą lewą ręką, jednocześnie trzymając żelazko w prawej ręce.

Niewiele osób wie, ale para wytwarzana przez żelazko może zmiękczać tkaniny, ułatwiając prasowanie trudnych zagnieceń na koszulkach czy bluzkach. Dlatego najlepiej wyprasować koszulę zaraz po jej wyjęciu z ubrania. Osobiście nigdy nie udało mi się zsynchronizować tego dnia, aby odniósł sukces. W takim przypadku, gdy nasze koszule są mocno pomarszczone, bardzo pomocna jest para. Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli nie posiadamy żelazka z tą funkcją, wystarczy spryskać wodą. Ta metoda jest bardzo skuteczna i łatwiejsza do kontrolowania. Czasami żelazko wytwarza parę, gdy nie prasuje, lub przestaje wytwarzać parę, gdy jest dociskane do koszuli. Czasami może to być denerwujące.

Inną metodą zalecaną przez niektórych jest zwilżenie koszuli i umieszczenie jej w plastikowej torbie na około 15 minut, aby była równomiernie nawilżona. Może się zdarzyć, że wilgoć będzie się nierównomiernie rozprowadzać i możesz poczuć, że koszula jest częściowo całkowicie sucha lub nawet częściowo wilgotna. Musisz spróbować, aby znaleźć złoty środek. Pamiętaj też o wyjęciu tej koszuli z torby, aby nie pachniała wilgocią.

Przygotowując się do prasowania koszulek damskich, pamiętajmy, czy wszystkie guziki i mankiety zostały rozwiązane. Przed prasowaniem koszulek damskich prosimy o sprawdzenie na metce temperatury, w jakiej należy prasować tkaninę. Jeśli nie mamy pewności, bo takiej informacji nie ma na etykiecie, zaczynamy od najniższego i stopniowo ją zwiększamy.

Zanim zaczniemy prasować pamiętajmy, aby nie prasować barwionych koszulek damskich, ponieważ może to naprawić plamy. Powinniśmy zwrócić uwagę, czy drewniana deska lub żelazko nie poplamią naszych ubrań. Jeśli chcemy zaoszczędzić czas, możemy wyprasować kilka koszul na raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *