Jajka wielkanocne – symbol Wielkanocy

Na jakie Święta Bożego Narodzenia najbardziej czekają dzieci? Jeśli uważasz, że Wielkanoc jest zła 🙂 Oczywiście są Święta Bożego Narodzenia, mamy Świętego Mikołaja z wielką torbą oczekiwanych prezentów. Jednak Wielkanoc nie jest gorsza (a przynajmniej nie powinna być gorsza od Bożego Narodzenia) pod względem czasu na przygotowanie i spędzenie z rodziną. Symbolem Bożego Narodzenia jest choinka, a Wielkanoc nie może odbyć się bez pisanek.

Jajka wielkanocne – symbol Wielkanocy

Pisanki były, obecnymi i przyszłymi symbolami Wielkanocy. Jednak sposób tego zapisu zmieniał się na przestrzeni lat. Obecnie w Internecie można kupić gotowe, piękne pisanki. Niestety zainteresowanie takimi produktami rośnie, więc to, co najważniejsze w Wielkanocy ginie.

Moc Wielkanocy tkwi…
Rodzina… nie tylko Wielkanoc, ale każde święto obchodzone na całym świecie. Nawet w Dzień Zmarłych spotkamy się z naszymi rodzinami, aby upamiętnić bliskich, którzy odeszli z tego świata. Pisanki są symbolem misji – przyciągać ludzi zmęczonych pracą i sprawiać im radość podczas robienia pisanek.

Dotyczy to szczególnie dzieci, które w ciągu tygodnia nie mają zbyt wiele czasu na spędzenie z rodzicami. Nie można winić rodziców, którzy starają się utrzymać przyzwoity standard życia i zapewnić swoim dzieciom przyszłość, ale patrząc w przyszłość, teraźniejszość jest zapomniana i dzieci potrzebują naszej uwagi.

Gdzie znaleźć pisanki dla swojej rodziny?
Choć tytuł może wydawać się mylący, chodzi o pisanki, które trzeba udekorować od początku do końca. Nie kupuj gotowych pisanek, ale kupuj tylko materiały, z których można zrobić piękne pisanki. W kwiaciarni dostępne są tylko pisanki, a trzeba włożyć w nie pracę i czas, żeby zacząć wzbudzać zachwyt innych koszyków.

Należy jednak pamiętać, że nie ma to nic wspólnego z wyglądem pisanek – mogą być świetne dla każdego lub mogą być cenne tylko dla nas. Najważniejsze, że są robione razem… Spędzasz godziny z uśmiechniętym dzieckiem, które pędzelkiem rysuje na jajkach wzory… Zamiast leżeć przed telewizorem, aktywnie spędzamy czas. sprawa jest jak rodzina.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu zmieni się stosunek niektórych osób do Wielkanocy i wszelkich innych świąt obchodzonych w Polsce. Ważny nie jest prezent, ale czas spędzony z rodziną – to nie jest coś, czego nie można kupić za grosze, to bezcenny skarb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *