Dlaczego zaręczyny są tak ważne dla kobiety

Zaangażowanie jest bardzo ważne dla mężczyzn i kobiet, ale kobiety doświadczają więcej niż mężczyźni i cenią to bardziej niż większość mężczyzn. To bardzo dziwne zjawisko, bo mężczyzna musi kupić pierścionek zaręczynowy i wybrać romantyczne miejsce, by oświadczyć się kobiecie. Kobieta musi tylko powiedzieć „tak” lub „nie.” Kilka tygodni po incydencie opowiada historię tak, jakby wydarzyło się to kilka godzin temu. Spróbujmy wyjaśnić, dlaczego zaangażowanie jest dla kobiet tak ważne.

Dlaczego zaręczyny są tak ważne dla kobiety?

Mentalność kobiet jest słaba

Jeśli umieścimy romantyczny film w kinie z mężczyznami i kobietami, na pewno będzie więcej łez spływających po urodzie. Mężczyźni są znacznie bardziej wrażliwi niż kobiety, ale z kolei znacznie bardziej odporni na ból, czego najlepszym dowodem jest ból porodowy. W momencie, gdy kobieta otrzyma pierścionek zaręczynowy, jej mózg wygeneruje wiadomość: „To bardzo szczęśliwy moment w twoim życiu. Spędź resztę życia z tym niesamowitym mężczyzną. Dlaczego nie płaczesz?”

Gdy spadną ostatnie łzy radości, warto pokazać to wydarzenie najbliższym znajomym na wszystkie możliwe sposoby, choć najpopularniejsze to telefon i Facebook. Dlaczego nie zawiadomił wszystkich od razu? Ponieważ chciał mu powiedzieć, co to jest i pokazać pierścionek wszystkim swoim przyjaciołom. Im piękniejszy mężczyzna (logicznie), im więcej pieniędzy wydaje na pierścionek zaręczynowy, tym bardziej kocha (co jest nielogiczne) swoją kobietę.

Czy coś się zmieni po zaręczynach?

Skoro zaangażowanie jest tak ważne dla kobiet, co stanie się z ich związkiem po zaręczynach? Widać, że niektóre kobiety zaczynają bardziej dbać o swojego narzeczonego: gotuje dla niego obiad, sprząta go, jest miła. I odwrotnie, niektórzy ludzie zachowują się dokładnie odwrotnie, sprawiając wrażenie, że mają już mężczyznę w swoich „rękach”. Oczywiście w tym drugim przypadku ślub nie będzie odbywał się często, a pierścionek zaręczynowy nie będzie już noszony na palcu. Przyjaciele i rodzina również mają duży wpływ na zmianę. Jeśli są niezadowoleni z zaręczyn, a kobieta nie ma silnego umysłu, wkrótce pogorszy się z mężczyzną pod wpływem innych, chociaż bardzo go kocha.

Niezależnie od tego, czy jest to pierścionek zaręczynowy, czy miejsce zaręczynowe, dla kobiety jest to niezwykle ważna rzecz. Dlatego dżentelmen musi się starać, aby nie sprostał oczekiwaniom serca, a jeśli po zaręczynach jego zachowanie znacznie się pogorszy, należy dać jej kolejne ważne wydarzenie w życiu, czyli zerwanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *