Biżuteria z białego złota

Biżuteria wykorzystuje nieocenioną różnorodność metali o różnych właściwościach fizycznych i chemicznych. Jednym z najpopularniejszych jest złoto. W ostatnim czasie biżuteria platynowa osiągnęła niesamowite osiągnięcia. W tym artykule odpowiemy na pytanie, czym jest platyna i jakie są z niej klejnoty.

Biżuteria z białego złota

Co to jest platyna

Biżuteria jest zwykle wykonywana z metali szlachetnych, takich jak platyna, złoto i srebro. Z chemicznego punktu widzenia metale te są odporne chemicznie, to znaczy nie reagują chemicznie z większością kwasów, są prawie niekorozyjne i nie reagują z wodą i parą. Te cechy sprawiają, że są bardzo trwałe i można je z powodzeniem nosić podczas wykonywania wszystkich prac domowych, nie martwiąc się o ich uszkodzenie. Ponadto metale te mogą występować naturalnie w swojej rodzimej postaci – na przykład w postaci bryłek złota lub cząstek złota osadzonych w litej skale. W naturze złoto jest żółte. Dziś ze złota wykonuje się biżuterię w różnych kolorach – żółtym, różowym, czerwonym czy białym. Różne dodatki zawarte w stopie złota zapewniają różnorodność kolorów. Na uwagę w tym względzie zasługuje tzw. platyna, która jest stopem złota i palladu lub niklu

Najpiękniejsza biżuteria

Platyna jest szeroko stosowana w jubilerstwie. Jest to zwykle jeden z kolorowych elementów pierścionka, obrączki lub innej formy biżuterii. Biżuteria platynowa stała się ostatnio bardzo popularna. Proces rodowania dodatkowo zwiększa jego atrakcyjność, dzięki czemu ma wspaniałe światło. W takim środowisku każdy klejnot – w tym diamenty – będzie wyglądał pięknie. Srebrny kolor biżuterii platynowej zdecydowanie kojarzy się z relaksem i elegancją.Uwydatnia ten punkt piękne i nieco chłodne światło szlachetnych metali, które z powodzeniem można rozgrzać cudownymi kolorami klejnotów. Platyna jest najczęściej używana do tworzenia wyjątkowych obrączek ślubnych i pierścionków zaręczynowych. Jej wykwintny kolor jest oznaką stonowanej prostoty i luksusu, a proces rodowania wzmacnia wspaniały połysk, dzięki czemu biżuteria platynowa jest piękna na wszystkich rękach. Ten rodzaj złota ma też ważną cechę, której nie należy lekceważyć, zwłaszcza w przypadku obrączek noszonych na co dzień – ze względu na różne mieszanki jest trwalsze i twardsze od klasycznego złota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *