Odwodnienia punktowe stosowane w przemyśle

Sprawny i niezawodny system odwadniający to podstawowy element niemal każdej fabryki przemysłowej. W praktyce możemy wyróżnić dwa rodzaje systemów odwadniających – liniowy i punktowy. Odwodnienie przemysłowe uważane jest za niezwykle ważną część tego ostatniego systemu. Od ich wyboru zależy skuteczność całego systemu.

Odwodnienia punktowe stosowane w przemyśle

Co to jest wejście przemysłowe?

Wiemy już, że do naszego systemu drenażowego musimy dobrać kilka rur drenażowych. Warto jednak zrozumieć ich rolę w całym systemie. Jak wspomnieliśmy wcześniej, dopływ wody odgrywa bardzo ważną rolę w systemie odwadniającym. Ich zadaniem jest zbieranie np. wody i zanieczyszczeń nagromadzonych na posadzce i efektywne odprowadzanie ich do kanalizacji.

W przypadku braku efektywnego lub odpowiednio dobranego dopływu, skuteczne odwodnienie będzie niemożliwe. Bardzo podobną rolę odgrywają również środki czyszczące do stali nierdzewnej, które są również szeroko stosowane w przemyśle.

Zobacz też: Konto bankowe na selfie

Oczywiście odpływy przemysłowe to tylko jeden z elementów większej całości. Odgrywają jednak bardzo krytyczną rolę. Rury spustowe znajdują zastosowanie głównie w przemyśle spożywczym, chemicznym, a także w obiektach gastronomicznych i szpitalach. W każdym z tych obiektów muszą mieć swoją własną charakterystykę i określone parametry. Co? Wkrótce się dowiemy.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze wlotu wody

Wybierając wlot wody, kratkę odpływową lub środek czyszczący, nie można kierować się wyłącznie intuicją lub wyglądem. Wybór wejścia na rynek musi opierać się na kilku kryteriach.

Najpierw należy przeanalizować ilość cieczy, która będzie pobierana w jednostce czasu dla danego wlotu. Określając ten parametr będziemy mogli dobrać odpowiednią średnicę wylotu oraz wielkość górnej części wlotu.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, są ciała stałe, a dokładniej ilość emisji na jednostkę czasu. Znając tę ​​wartość będziemy mogli w łatwy sposób określić rodzaj koszyka rozliczeniowego.

Trzecim parametrem, który bezwzględnie musimy wziąć pod uwagę, jest ciśnienie działające na wlot. Nie projektujemy systemu odwadniającego 1-2 lata. Mamy nadzieję, że posłuży nam przez wiele lat. Dlatego musimy zadbać o odpowiednią wytrzymałość każdego elementu, biorąc pod uwagę presję, jaką te elementy będą unosić.

Oprócz powyższych parametrów należy zwrócić uwagę na inne czynniki, takie jak:

  • Prosta konstrukcja,
    -Łatwy do czyszczenia, zdejmowany ruszt, kosz na osad i filtr,
    -Prosty montaż,
    -Możesz wybrać odpowiedni ruszt.

Biorąc pod uwagę powyższe kryteria projektując system odwodnienia, możemy zapewnić, że wybrany przez nas rów będzie działał niezawodnie przez wiele lat. Pamiętaj jednak, że ten wybór nie jest łatwy, powinieneś dokładnie przeanalizować wszystkie szczegóły, bo to one są najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *