Jak zabezpieczyć dom przed włamaniami?

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniami?

Chroń się przed złodziejami!

Istnieje wiele sposobów na ochronę swojej własności/domu przed niepożądanymi osobami. Jednym z nich jest bezprzewodowy system alarmowy.

System skoordynowany z centralą alarmową
Ich elementy są podobne do tych w systemie drutowym. to są:

  • Centrala alarmowa z klawiaturą
  • Manipulator (opcjonalnie)
  • Czujnik ruchu
  • Czujnik kontaktronowy
  • Sygnał świetlny i dźwiękowy
  • Pilot zdalnego sterowania (opcjonalnie)
  • System może również zawierać czujnik wykrywający ryzyko pożaru.

Transmisja sygnału z czujki do centrali odbywa się drogą radiową. Czujka posiada własną baterię zasilającą, a centrala standardowo wyposażona jest w zasilacz podłączony do urządzenia 230V i jest przystosowana do współpracy z baterią centrali w celu zasilania jej w przypadku zaniku napięcia. Instalacja elektryczna.

Panel sterowania alarmem

Zbiera wszystkie informacje z detektora, powtarza je i odpowiednio reaguje zgodnie z programem ustawionym przez użytkownika. Aby system był skuteczny, musi być zainstalowany w miejscu dobrze chronionym przed potencjalnymi złodziejami. W sprzedaży dostępne są różne typy sterowników – od bardzo popularnych i niedrogich sterowników po rozbudowane sterowniki najnowszej generacji i odpowiednio droższe. Centrala zawsze posiada klawiaturę numeryczną do obsługi i programowania systemu, a zazwyczaj istnieją techniczne możliwości podłączenia systemu alarmowego do linii telefonicznej i/lub telefonu pracującego w sieci GSM. Mogą służyć do przekazywania informacji o stanie chronionych obiektów i ewentualnych zagrożeniach.

Urządzenie odpowiedzialne za funkcje sterowania i monitorowania systemu – tzw. klawiatura – jest bezpośrednio powiązane z centralą. Służą do wydawania różnych poleceń do centrali, takich jak uzbrajanie i rozbrajanie. Ekran wyświetlacza klawiatury wyświetla informacje o alarmach, usterkach i innych zjawiskach zarejestrowanych przez centralę systemu alarmowego.

Na co powinienem zwrócić uwagę podczas instalacji systemu?

Podczas instalacji i korzystania z bezprzewodowego systemu bezpieczeństwa należy przestrzegać następujących zasad:

Baterię w urządzeniu bezprzewodowym należy włożyć przed rejestracją systemu (urządzenie bezprzewodowe nie komunikuje się z centralą przez ponad 10 minut, zużywa więcej energii, skracając tym samym żywotność baterii)
Urządzenie bezprzewodowe można zamontować dopiero po uruchomieniu centrali, gdy można sprawdzić poziom nadawanego sygnału radiowego – nie mniej niż 40%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *