Budowa eko domów może nam przynieść duże oszczędności w ogrzewaniu

Świadectwo energetyczne to pismo służące do obsługi zużycia energii elektrycznej w danym miejscu. Od 1 stycznia 2009 r. wszystkie osoby, które zdecydują się sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość (np. dom lub mieszkanie) powinny otrzymać tego typu pismo. Należy pamiętać, że świadectwo energetyczne jest ważne dziesięć lat od daty produkcji.

Budowa eko domów może nam przynieść duże oszczędności w ogrzewaniu

Gdzie są uzyskiwane prawa?

Świadectwa energetyczne mogą wystawiać tylko ci, którzy posiadają odpowiednie dokumenty. Zgodnie z prawem międzynarodowym paszport energetyczny wydany przez osobę, która nie posiada tego przywileju, nie jest dobry. Przed skorzystaniem z usług jakiejkolwiek firmy, która wydaje takie paszporty energetyczne, powinniśmy dowiedzieć się więcej o certyfikacji. Dzięki temu w prosty sposób najpierw dowiemy się, czy certyfikat energetyczny jest potrzebny. Tego rodzaju wiadomości można znaleźć głównie w Internecie, aw Internecie są też fora internetowe, na których znajdują się odpowiedzi na każdy nurtujący nas problem.

Szybka realizacja nie znaczy dobra

Trzeba tylko uważnie obserwować, na pewno dowiemy się więcej o świadectwach energetycznych, czym jest pomiar termowizyjny, w końcu jest to stosunkowo nowa kreacja. Gdy już zrozumiemy prawie wszystko o świadectwach energetycznych, ustalimy, że takie świadectwa są nam potrzebne i bez trudu powinniśmy znaleźć firmy, które zajmują się wykonywaniem takich świadectw. Wystarczy wpisać słowo certyfikat energetyczny w jedną z wyszukiwarek internetowych, a znajdziemy odniesienia do firm, które to robią w naszym mieście. Należy z góry ustalić czy firmie można zaufać, sprawdzić czy posiada ubezpieczenie, sprawdzić uwagi klientów na ten temat, a wtedy na pewno dostaniemy ważny certyfikat energetyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *