Wysyp pracy na święta

Przed Świętami Bożego Narodzenia to dobry czas dla osób, które chcą dorobić. Czy to w Internecie, czy w mediach, istnieje wiele możliwości okazjonalnych ofert pracy. Oczywiście najczęstszą jest praca fizyczna, czyli praca z dziećmi przebranymi za Świętego Mikołaja lub elfa. Krótko mówiąc, jest to wymarzona praca dla wszystkich osób, które lubią towarzysko i mają poczucie humoru.

Wysyp pracy na święta

Zimą, szczególnie w tygodniach przedświątecznych, popyt na towary we wszystkich sklepach papierniczych i sklepach internetowych wzrósł, więc branża retail jest najbardziej aktywnym obszarem na rynku. W tym okresie szczególnie duże jest zapotrzebowanie na pracowników sezonowych, czyli takich, którzy po krótkoterminowych szkoleniach mogą rozpocząć pracę pomocniczą w magazynach, kasach czy działach obsługi klienta. Na samym portalu www.infopraca.pl od końca października do początku grudnia br. o pomoc poprosiło ponad 4000 osób, głównie w dużych sklepach.

Mniejsze wymagania zimą

Nieujawnionym faktem jest to, że duże sieci handlowe i sklepy internetowe w okresie zimowym, od listopada do stycznia, poszukują pracowników od razu, więc obniżają swoje wymagania w zakresie zatrudnienia. W tym okresie bardziej prawdopodobne jest znalezienie pracy przez osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskim poziomie wykształcenia, a nawet kobiety i mężczyźni w wieku powyżej 50 lat. Pracodawcy potrzebują dobrze znanych rąk do pracy, więc wszyscy zdrowi i chętni do pracy są mile widziani. Jeśli chodzi o stawki, są one bardzo różne i różnią się w zależności od trudności pracy. Osoby pracujące przy kasie sklepu takiego jak supermarket mogą liczyć na dochód netto w wysokości 1200-1500 zł. Na podobne zarobki może liczyć osoba, która pracuje na zewnątrz, np. przy budce choinkowej, ale pracownik sklepu internetowego, który zrealizuje zamówienie lub spakuje paczkę, może mi trochę zarobić, od 800 zł do 1200 zł. Szczególnym przypadkiem są ci, którzy grają w Świętego Mikołaja, siedząc przez cały dzień w centrum handlowym, aby zabawiać dzieci. O ile nam wiadomo, taka osoba może liczyć na pensję netto 1500-2000 zł, więc nie jest to zła pensja. Trzeba tylko pamiętać, że dzień spędzony w ciepłym garniturze i w grupie dzieci może nie zawsze być przyjemny, ale do maluchów nie ma się co uśmiechać.

Głównie praca fizyczna

Statystyki portalu infopraca.pl pokazują, że jego pracownicy zawodowo redagują i zamieszczają ogłoszenia o pracę.Od początku listopada w całej Polsce poszukuje się ponad 10 000 pracowników tymczasowych. Niestety większość z tych reklam dotyczy ciężkiej pracy fizycznej, takiej jak odśnieżanie chodników i dachów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *