Wyposażenie nowoczesnego salonu kosmetycznego

Obecnie w Polsce jest wiele salonów kosmetycznych, które świadczą szereg usług mających na celu poprawę urody kobiet. W dodatku nie tylko dla kobiet, bo od pewnego czasu takie salony świadczą usługi również dla mężczyzn. To jednak rzeczywiście mniejszość, a kobiece piękno jest wyzwaniem dla personelu salonów kosmetycznych.

Wyposażenie nowoczesnego salonu kosmetycznego

Aby otworzyć taki showroom, potrzebujesz dobrze zlokalizowanego lokalu z co najmniej 30 m2 powierzchni obsługi klienta (plus zaplecze socjalne). Do lokalu tej wielkości potrzeba również co najmniej trzech pracowników, którzy mogą skupić się na swoich dziedzinach (fryzjerstwo, kosmetyka, zdobienia paznokci), ale także wykonywać profesjonalne zabiegi (maski, stosowanie preparatów i sprzętu laserowego do odmładzania skóry) oraz dodatkowe (np. usługa solarium).

Aby móc zapewnić klientom obsługę na najwyższym poziomie, trzeba wydać sporo pieniędzy na wyposażenie takich salonów. Specjalista od przygotowania paznokci musi mieć dziesiątki kolorów lakieru, wiele technik, setki elementów dekoracyjnych do wklejania i wiele preparatów uzupełniających do tworzenia efektów. Do tego potrzebne są również narzędzia: lampy UV do szybkiego suszenia, pilniki do paznokci, profesjonalne szczypce itp.

Trzeba też mieć znakomitą kosmetyczkę, musi mieć też jakieś profesjonalne narzędzia i sprzęt. Zupełnie jak fryzjer. Minimum to dostarczenie co najmniej kilkudziesięciu specjalnych preparatów do farbowania lub poprawy kondycji włosów. Nawet samo solarium nie wygląda tak jak kiedyś.

Klient poprosił o możliwość wykorzystania nowoczesnych urządzeń, takich jak stojące łóżka opalające z dodatkowym systemem chłodzenia (mogą się równomiernie opalać) w celu uzyskania komfortowego opalania. Otwierając taki salon, zwróć uwagę na jego wygląd, aby klienci czuli się w środku zrelaksowani i szczęśliwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *