Wirtualne biuro i jego zalety

Współczesny przedsiębiorca chcący prowadzić własny biznes napotyka na wiele problemów i przeszkód, z którymi będzie musiał się zmierzyć, począwszy od procesu rejestracji, aż po formalności w biurze firmy. Istnieje jednak kilka sposobów, aby tego wszystkiego uniknąć i uczynić się tak prostym, jak to tylko możliwe.
Zakładając i rejestrując firmę trzeba mieć świadomość, że Polska nie należy do krajów szczególnie łatwych i bezproblemowych. W 2011 roku w kategorii „przyjazna biznesowi” Polska zajęła 113 miejsce w kategorii „przedsiębiorczy” Biorąc pod uwagę, że uwzględniono 183 kraje, zdecydowanie nie jest to powód do radości i dumy z nas. Czyli formalne trudności, które widzisz, są gwarantowane, co więcej, dla osób bez takiego doświadczenia radzenie sobie z tego typu sprawami w biurze jest dla nich czarną magią? W takim przypadku lepiej poprosić o pomoc bardziej doświadczoną osobę – może naszego przyjaciela, ale jeśli nie mamy takiej osoby pod ręką, możemy skontaktować się z jednym z wielu wirtualnych biur. O czym to jest? Wirtualne biuro, za niewielką opłatą, pomoże nam założyć własną firmę, a także poda adres siedziby firmy (siedziba firmy). To bardzo ważne, ponieważ nie każdy ma miejsce, które można wykorzystać jako siedzisko.
Innym problemem, który może być kłopotliwy dla laików, jest biuro zarządu i związana z nim tzw. papierkowa robota. Nawet w małych firmach wymagana jest komunikacja czy księgowość, a jeśli nie posiadamy odpowiednich kwalifikacji, musimy zatrudnić dodatkowe osoby i zazwyczaj przygotowywać dla nich miejsca pracy. Oczywiście wiąże się to z dalszymi kosztami, więc najlepiej skusić się na inne opcje. Wiele ze wspomnianych „elektronicznych biur”, jak np. wirtualne biuro Avista w Krakowie, świadczy również usługi księgowe jako usługi dodatkowe. Ponieważ cena standardowego pakietu obejmuje komunikację (telefon, poczta, fax, e-mail) oraz usługi sekretarskie w trzech językach (polski, angielski, rosyjski), wszystkie problemy możemy rozwiązać jednym telefonem i skupić się na działalności naszej firmy.
Oczywiście na tym nie kończą się zalety korzystania z usług korporacyjnych takich jak wirtualne biura – wiele z nich świadczy również inne dodatkowe usługi, które mogą być przydatne dla naszej firmy. Jako przykład weźmy wyżej wspomniane biuro Avista, które odpowiada za tłumaczenia przysięgłe i profesjonalne dokumenty w wielu językach na całym świecie.