W jaki sposób rozpocząć przygodę z rynkiem kapitałowym?

Pieniądze faktycznie zdobyły dla siebie kapitalizm. To jest esencja nowoczesnych inwestycji. Rozpoczęcie przygody z rynkiem kapitałowym wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeśli chodzi o finanse, nie jest to skomplikowane. Wystarczy opanować podstawową wiedzę z zakresu funkcjonowania rynku kapitałowego. W tym artykule stopniowo przeprowadzimy Cię przez zwroty akcji związane ze zwrotami akcji.

W jaki sposób rozpocząć przygodę z rynkiem kapitałowym?

Pierwszy krok. Otwórz konto u brokera.

Broker jest pośrednikiem pomiędzy zleceniami skierowanymi na rynek kapitałowy. Obowiązkiem każdego inwestora jest założenie u niego rachunku. Tutaj nie musisz nic płacić. Musisz tylko wpłacić kapitał.

Drugi krok. Poznaj podstawowe funkcje rynku.

Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie możesz inwestować w akcje lub instrumenty pochodne. Catalyst Markets poszerza swoją ofertę o obligacje samorządowe i korporacyjne. Na Twoim koncie brokera jest zlecenie. Wystarczy ustawić limit ceny, stop loss, kwotę i cenę narzędzia. Po chwili Twoje papiery wartościowe będą na Twoim koncie

trzeci krok. zdobywać wiedzę.

Bez zrozumienia podstawowej wiedzy o rynku kapitałowym nie ma sukcesu. Niezbędne będą informacje o technologii, podstawach i analiza portfela. Ponadto jako inwestor musisz rozróżniać akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Wtedy inwestycja staje się łatwiejsza. W ten sposób jest bardziej skuteczny.

Czwarty krok. Kwestie podatkowe.

Zyski osiągane na rynku kapitałowym są opodatkowane tzw. podatkiem Belki. Choć z pierwszym rozliczeniem mogą być problemy, kwota nie jest duża. Broker prześle Ci formularz PIT-8C, na którym wyodrębni wszystkie transakcje i podsumuje zyski. Następnie przenieś wszystkie dane do PIT-37 i przekaż je do odpowiedniego urzędu skarbowego. Inwestycja jest trudna. Jednak w ten sposób wzmacniane są finanse.

Generalizować

Inwestowanie w akcje zawsze wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości kapitału bez docelowego poziomu zabezpieczenia. Osoby posiadające fundusze nie powinny wydawać pieniędzy w całości na lokaty bankowe. Zakup akcji na rachunku maklerskim został uproszczony do limitu. Rachunek został natychmiast otwarty. Sprawdź również opcje indywidualnego konta emerytalnego. Ta filozofia inwestycyjna nie obejmuje 19% podatku Belki. Najlepszym sposobem inwestowania jest dywersyfikacja portfela inwestycyjnego, czyli inwestowanie w różne aktywa. W ten sposób zmniejszymy ryzyko i zoptymalizujemy zwrot z inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *