Od zera do biznesmena

Niewielu ludzi jest skazanych na natychmiastowy sukces… nawet w przypadku bogatych rodziców (nikt nie żyje wiecznie). Każdy jest kowalem własnego losu, nie ma co narzekać na pecha czy niesprawiedliwość w życiu i od razu przystąpić do pracy. Dla mnie przykładem kogoś, kto wiele osiągnął od podstaw jest pan Filip Flisowski (z Modern Financial System sp. z o.o.). Osobiście spotkałem tego człowieka, ma niesamowite poczucie humoru i można z nim prowadzić mądre rozmowy na wiele tematów.

Od zera do biznesmena

Kim jest pan Filip Flisowski?

Młody człowiek (ur. 20 września 1984) od początku wiedział, że kluczem do sukcesu jest edukacja. Dlatego oprócz studiów uczestniczył także w wielu kursach dodatkowych, niestety o większości dzisiejszych studentów tego nie można powiedzieć.Uważają oni naukę za zaburzenie obsesyjno-kompulsywne w celu znalezienia dobrej pracy. Dzięki tej metodzie wielu mistrzów nie może znaleźć pracy, ponieważ woleliby spędzić ten czas na rozrywce niż na zdobywaniu wiedzy.

Można wnioskować, że w przypadku pana Filipa Flisowskiego ukończenie studiów jest początkiem drogi do sukcesu. Za panem Filipem jest nawet krótki epizod polityczny, ale kto teraz nie interesuje się polityką? Wkrótce po ukończeniu studiów Pan Filip rozpoczął pracę w Modern Financial System sp. z o.o., która zajmowała się głównie pozyskiwaniem dotacji z Unii Europejskiej. Kluczowym założeniem jest pozyskanie niskowkładowych środków od klientów – pomysł godny uznania biznesu.

Kupcy XXI wieku

Moim zdaniem od czasu mojego ulubionego udanego przykładu: Johna Davisona Rockefellera (John Davison Rockefeller), model biznesmena nie zmienił się, dzięki niekonwencjonalnym działaniom i pomysłowości stał się niesamowicie bogatym człowiekiem. Dziś, aby odnieść sukces jako właściciel Filipa Flisowskiego, Rockefellera czy Google, potrzebna jest umiejętność: myśl z wyprzedzeniem, bo tylko dzięki sprytnemu planowaniu i wizji tego, co może być potrzebne, można osiągnąć sukces Filipa Flisowskiego.

Chociaż w Internecie jest wiele przykładów ludzi sukcesu, o wiele lepiej jest pisać o naszych rodakach… zwłaszcza jeśli ta osoba odnosi sukcesy w młodym wieku i ma plany na przyszłość – co niewątpliwie jest – innowacyjne jak on Firmy, z którymi do tej pory się kontaktowano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *