Najlepsze lokaty to te brane na długi czas

Eksperci bankowi i finansowi dali jasno do zrozumienia, że ​​decydując się na oszczędzanie, dzięki lokatom bankowym, należy wybrać lokatę z dłuższym czasem wpłaty. Atrakcyjność lokat to przede wszystkim wizja pozyskania realnego kapitału – o tym decyduje oprocentowanie lokaty, im wyższy zysk, tym wyższy zysk. Włożenie swoich oszczędności na lokatę utrzyma kwotę lokaty na tym samym poziomie i zwiększy kwotę odsetek. Dlatego najlepsze lokaty bankowe to lokaty bankowe zdeponowane dłużej niż rok. Porównanie inwestycji (250×250)

Najlepsze lokaty to te brane na długi czas

Oferty bankowe

Niektóre oferty, które warto sprawdzić, aby zdobyć niezbędną wiedzę na temat ogólnych zasad zakładania lokaty i jej funkcjonowania. Najnowszy ranking opisujący najlepsze lokaty długoterminowe oferowane przez Santander Consumer Bank-Zysk+ i Direct+ mają wysokie oprocentowanie depozytów na poziomie 6,50% rocznie. Wpłać co najmniej dziesięć tysięcy razy. zł to 15 miesięcy. Łatwo policzyć, że najlepsza lokata w tym banku przyniosła zysk netto w wysokości 650 zł.

Dowolną lokatę można otworzyć w oddziale banku, telefonicznie lub przez Internet. Najlepsze lokaty internetowe cieszą się dużą popularnością i wystarczy posiadanie konta internetowego.

Jeśli jednak chcemy zainwestować nasze oszczędności na dłuższy okres, powiedzmy 15 miesięcy, warto zwrócić uwagę na notowania następujących banków: FM Bank, Getin Bank, Meritum Bank czy eurobank. Najlepsze lokaty na 2 i 3 lata już od 10 000 zł. zł, możesz dostać nawet 1500. Złoty. FM Bank udostępnia trzyletni WIBOR plus depozyty z oprocentowaniem depozytu 6,34% rocznie (oprocentowanie depozytu zmienia się kwartalnie).

Należy zauważyć, że oprocentowanie lokat długoterminowych jest zwykle niższe niż lokat krótkoterminowych. Ważne jest również, aby umowa zawierała informację, czy oprocentowanie lokaty jest oprocentowaniem stałym czy zmiennym. Nie należy ich jednak zniechęcać, ponieważ jeśli stopy procentowe zostaną obniżone, to wzrosną.

Odsetki od depozytu

Oprocentowanie uzależnione jest od wielu czynników, w tym globalnej koniunktury gospodarczej, decyzji Komitetu Polityki Pieniężnej i Narodowego Banku Polskiego, a także samych instytucji bankowych. Jeśli oprocentowanie lokaty jest wysokie, klient na pewno może zarobić. Ogólnie rzecz biorąc, idea lokaty polega na tym, że zdeponowane środki powiększają się o odsetki naliczane w okresie obowiązywania umowy.

Dodatkowo oprocentowanie lokaty uzależnione jest od oprocentowania zalecanego przez bank. Dzięki udostępnieniu depozytów, transakcji gotówkowych. Instytucje mogą podwyższać oprocentowanie depozytów w oparciu o dochody i koszty banku lub nieznacznie obniżać oprocentowanie depozytów. Jednak, aby przyciągnąć nowych klientów, banki dołożą wszelkich starań, aby uatrakcyjnić swoje produkty, dlatego najlepsze lokaty to te o stosunkowo wysokim oprocentowaniu i określonym czasie na wpłatę z góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *