Maszyny do czyszczenia podłóg

Chcąc kupić maszynę czyszczącą, należy dokładnie przemyśleć wybór konkretnego modelu. Aby podjąć właściwą decyzję, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Najważniejszym z nich jest powierzchnia i środowisko (otoczenie), w którym maszyna pracuje.

Maszyny do czyszczenia podłóg

Ogólnie rzecz biorąc, płuczki można podzielić na dwie kategorie, a mianowicie samobieżne i ręczne.

Płuczka ręczna

Ręczne typy płuczek obejmują różne maszyny czyszczące. Ich struktura ściśle zależy od rodzaju konserwowanej powierzchni. Znajdziemy tutaj maszyny jednotarczowe i maszyny tekstylne odpowiednie do precyzyjnej pielęgnacji podłóg twardych. Monolityczny jest używany głównie do usuwania i nakładania powłok, szlifowania i polerowania oraz prostej konserwacji i czyszczenia.

Płuczka samobieżna

Jak sama nazwa wskazuje, samobieżne szorowarki mają własne napędy, dzięki czemu mogą poruszać się niezależnie. Generalnie mają więcej funkcji niż funkcje manualne i są chętnie wykorzystywane do pracy na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Produkuj modele o dwóch prędkościach oraz modele o bardzo dużych prędkościach roboczych. Posiadają zdolność usuwania powłok, regulację ciśnienia, krystalizację, polerowanie i czyszczenie. Ten typ szorowarki jest wyposażony w różne szczotki, w tym cienkie, cylindryczne szczotki do czyszczenia na sucho lub szczotki do szamponu. Generalnie są używane w hotelach, restauracjach, akademikach i wszędzie tam, gdzie dywany wymagają regularnego czyszczenia. Tutaj szczególnie przydatna jest funkcja usuwania brudnej wody, a także możliwość poruszania się do przodu i do tyłu.

Płuczka numeryczna

Rodzaje płuczek dla średnich i dużych obszarów są nieco inne. Model przeznaczony do dużych zadań posiada specjalną ssawę (włazową lub prostą) oraz nierdzewną ramę wykonaną z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Tego typu sprzęt ma funkcję wstępnego czyszczenia i nadaje się do supermarketów, fabryk i zakładów produkcyjnych, magazynów, hal i większych obiektów sportowych. Bardzo ciekawe jest rozwiązanie tłumienia dźwięku, dzięki czemu hałas generowany przez maszynę jest jak najmniejszy. Bardzo pomaga też ładowarka akumulatorów i system „zbiornik w zbiorniku”, sam system wstrzykuje do szczoteczki odpowiednią ilość płynu czyszczącego. Do pracy na bardzo dużej powierzchni najodpowiedniejsza jest wydajna maszyna wyposażona w duży i odpowiedni zbiornik paliwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *