Lokaty – najbezpieczniejsza forma inwestowania

Jeśli uważasz, że twoje pieniądze są bezpieczne w znanych skarpetkach, to się mylisz. Nie ma sensu oszczędzać w postaci gotówki – codziennie kupujesz coraz mniej rzeczy. Jeśli obawiasz się inwestowania w akcje lub metale szlachetne, wybierz najbezpieczniejszą metodę inwestowania – czyli zdeponuj środki na lokatach.

Lokaty – najbezpieczniejsza forma inwestowania

Warunki depozytu

Kiedy wpłacasz pieniądze na lokatę, nie możesz ich użyć w terminie określonym w umowie. Okres ten waha się od miesiąca do dwóch lat, w zależności od wybranego banku. Po upływie okresu lokaty pieniądze zostaną Ci zwrócone wraz z odsetkami. Środki można zwrócić na konto bankowe lub w postaci nowych lokat – to dobry wybór dla zapominalskich osób.

Odsetki od depozytu

Sposób oprocentowania lokaty może decydować o wyborze konkretnej oferty. Odsetki mogą pojawiać się na koniec okresu lokaty lub co miesiąc. Do niedawna dużą popularnością cieszyły się lokaty z rabatami na co dzień – próba obejścia przepisów dotyczących podatku od depozytów. Stopy procentowe mogą być stałe lub progresywne. Oprocentowanie depozytów premium będzie konkurować z najlepszymi ofertami na rynku. Progresywna forma stóp procentowych daje nadzieję na zainteresowanie w najbliższych miesiącach kontraktu. Zainteresowanie należy dokładnie określić w umowie.

Gdzie znajdę najlepszy depozyt?

Najlepszy depozyt to rodzaj białego Crow-banku, notowania są zwykle do siebie podobne i trudno jest znaleźć notowania, które są o kilka punktów procentowych wyższe niż inne. Lokata, która zajmuje pierwsze miejsce w rankingu lokat, to nie tylko oferta banku. Czasami są to lokaty udostępniane przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe, które są popularnymi spółdzielniami kredytowymi. Należy dokładnie zapoznać się z umową lokaty – aby w przyszłości nie zamrozić swoich środków po niekorzystnym kursie i tego żałować.

Porównanie inwestycji

Ranking lokat pozwoli Ci wybrać najbardziej opłacalną lokatę. Każdy bank oferuje kilkanaście depozytów, więc przeglądanie ich kwot może zająć dużo czasu. W rankingu lokat możesz od razu wybrać najlepszą lokatę. Są one wybierane na podstawie Twoich kryteriów, takich jak okres lokaty, wielkość kapitału, który chcesz zainwestować w lokatę, trudność i skuteczność wcześniejszego rozwiązania umowy. Dzięki rankingowi lokat wybierzesz lokatę, która przyniesie największy zysk i da Ci dużą swobodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *