Lokaty bankowe zabezpieczeniem przyszłości dziecka

Każdy rodzic marzy o odpowiednim zabezpieczeniu przyszłości swoich dzieci. Kiedy nasze dzieci były małe, w większości przypadków nie rozważaliśmy odkładania pieniędzy i spełniania ich marzeń z przeszłości. Zebrane wcześniej środki mogą bez problemu sfinansować studia naszych dzieci, urządzić huczne wesela, a nawet kupić pierwsze mieszkanie. Obecnie istnieje wiele bezpiecznych i skutecznych sposobów ochrony przyszłych dzieci. Oprocentowanie lokat bankowych i wpłacony kapitał, rachunki oszczędnościowe, posag lub polisa inwestycyjna to najczęstsze metody pozyskiwania środków na przyszłość swoich dzieci przez rodziców.

Lokaty bankowe zabezpieczeniem przyszłości dziecka

Najlepsze miejsce dla dzieci?

Lokaty długoterminowe oferowane przez wiele instytucji bankowych świadczących usługi w naszym kraju są bardzo atrakcyjne pod względem oprocentowania, a ich zyski można bezpłatnie przeznaczyć na dobry start w dorosłość naszych dzieci. Zaletą tego rodzaju inwestycji jest nie tylko gromadzenie środków, ale także nawyk oszczędzania w domu i dzieciach. Ponieważ tego typu venture capital polega na zbieraniu zysków z funduszy inwestycyjnych przez wiele lat, oczekiwany zwrot może być najlepszą ustaloną inwestycją długoterminową, nawet jeśli termin wynosi 36 miesięcy. Po upływie tego terminu Spółka dominująca ma możliwość wyboru najkorzystniejszej w danym momencie oferty banku i dalszego gromadzenia zysków z kapitału pożyczonego od banku wraz z zapłaconymi odsetkami. W takim przypadku warto pamiętać o ciągłym sprawdzaniu rankingów lokat, na tej podstawie zdecydowanie łatwiej będzie porównać lokaty i wybrać najkorzystniejszą

Konto depozytowe czy oszczędnościowe?

Konta oszczędnościowe przynoszące oczekiwane zyski stanowią obecnie bardzo dużą konkurencję o lokaty krótko- i długoterminowe pomiędzy usługami bankowymi świadczonymi na rynku krajowym. W porównaniu z lokatami stałymi, ich ogromną zaletą jest możliwość łatwego dokonywania dodatkowych wpłat na założone konta. Kolejną wartością, która jest niezwykle ważna dla wielu rodziców, jest częsta kapitalizacja odsetek. W zależności od wyboru oddziału banku i notowań, kapitalizację można przeprowadzać raz w miesiącu lub nawet dzień, a długoterminowe oszczędności mogą ostatecznie przynieść znaczne korzyści finansowe. Warto jednak pamiętać, że otwierając klasyczne i najpopularniejsze lokaty terminowe, oddziały banków oferują znacznie wyższe oprocentowanie niż konta oszczędnościowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *