Lokaty bankowe atrakcyjniejsze dla stałych klientów

Lokaty bankowe nie są już nową metodą inwestycyjną, a przy inwestowaniu należy brać pod uwagę zyski. Przypomnijmy, że przywiozła je na polski rynek Hanna Gronkiewicz-Waltz, ówczesna prezes NBP, około 20 lat temu. Od tego czasu każdy z nas faktycznie miał z nimi jakiś kontakt, pośrednio lub częściej bezpośrednio. Nie mają co do nas wielkich tajemnic, oczywiście każdy z nas inaczej rozumie instrumenty finansowe.

Lokaty bankowe atrakcyjniejsze dla stałych klientów?

Banki to najbardziej znane pod względem depozytów instytucje finansowe, które zdają sobie z tego sprawę i często starają się ułatwić nam życie. Rzadko jednak robią to dla nieznajomych.Musimy być przygotowani. Osoby, które pojawiają się w danym banku po raz pierwszy będą traktowane inaczej, ponieważ reklama mówi im, że lokata tutaj jest najlepsza, a nie bank. roczne rachunki. Bank Podstawowy dodatek do konta. Z jednej strony wyraża szacunek dla klienta i zaufanie, jakim obdarza go bank jako osobę rzetelną i przewidywalną, z drugiej pełni także funkcję strategii lojalnościowej.

Rzućmy okiem na to, co mogą otrzymać zwykli klienci banków. Najważniejsza jest tutaj oczywiście możliwość negocjacji kaucji. Oprocentowanie lokaty niekoniecznie jest stałe, ponieważ to, co widzimy na ulotce, jest niepowtarzalne i nieodwołalne. Oprocentowanie lokaty często przechodzi daleko idące negocjacje, ale musimy mieć pod ręką odpowiednią kartę. Jeśli posiadasz status zwykłego klienta, najprawdopodobniej zaoferowana zostanie Ci lokata bankowa z wyższym oprocentowaniem niż osoba bez tego statusu. Jest to niewątpliwie przewaga zwykłych klientów banków nad nowymi klientami.

To, czy możemy liczyć na więcej rzeczy, zależy w dużej mierze od kwoty, jaką jesteśmy skłonni zainwestować. Pięć tysięcy złotych, nikt z nami nie będzie rozmawiał w szczególny sposób, ale trzydzieści tysięcy złotych mogło przykuć uwagę dyrektora banku. Zwykli klienci mogą również liczyć na wygodniejszy niż inni klienci sposób otwierania lokat bankowych. Najważniejsze jest tutaj to, że liczba dokumentów do złożenia jest znacznie mniejsza, a zazwyczaj można nawet po prostu przelać pieniądze na odpowiednie konto bankowe przez Internet, aby otworzyć pełną lokatę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *