Kryteria wyboru sypialnianych kompletów hotelowych

Kryteria wyboru sypialnianych kompletów hotelowych

Komfort snu w hotelu różni się w zależności od zastosowanych rozwiązań.

Przy wyborze systemu spania do konkretnego hotelu należy wziąć pod uwagę stosunkowo wiele czynników. W końcu wybór materaca hotelowego to zupełnie co innego niż wybór materaca do sypialni rodzinnej. Rzadko zdajemy sobie sprawę, jaka jest różnica. To samo dotyczy wyboru ramy łóżka, w której znajduje się materac.

Przyjrzyjmy się kilku podstawowym elementom do rozważenia:

Wygoda dla gości hotelowych

Właściciele hoteli, pensjonatów czy innych tego typu instytucji nie chcą słuchać niekończących się narzekań klientów na jakość łóżek. Gość, który nie spał w nocy i obwiniał hotel, następnego ranka był zły i urażony. Zapłacił, ale otrzymał usługę, która nie była odpowiednia dla jego inwestycji.

Dotyczy to nie tylko hoteli o wysokim standardzie. Wszyscy, w tym ci, którzy nie mają całodobowej restauracji, basen pod oknem hotelu, siłownię na ostatnim piętrze budynku z widokiem na morze, a nawet ci, którzy nie mają hotelowego parkingu (choć może to być bolesne), chcesz spełnić podstawowe wymagania hotelu: w pokoju wygodne łóżka.

Trwałość zestawu do sypialni

Ludzie w hotelu ciągle się zmieniają. W końcu to tutaj ludzie przychodzą i odchodzą, a ich miejsce zajmują inni. Jak wszyscy wiemy, ludzie są różni. Niektórzy będą dbać o posiadany sprzęt jak o swoje rzeczy, inni zaś nie są tak wykwintni i wyznają zasadę „nawet po nich zalewać”. Łóżka hotelowe, materace, stelaże – wszystko to musi wytrzymać różne zabiegi. Co ważniejsze – musi być tolerowany w dobrych warunkach. Trwałość zestawu do sypialni hotelowych jest niezwykle ważnym czynnikiem decyzyjnym.
Są duże i małe pokoje. Nawet w dużym łóżku intencją projektanta wnętrz niekoniecznie jest to, aby łóżko zajmowało większość miejsca. Zawsze więc pojawia się dylemat: ile jest miejsca na łóżko i co można tam zamontować?

W odpowiedzi na to pytanie możesz zdecydować, czy gość hotelowy otrzyma najmniejszy rozmiar łóżka, z którego może skorzystać i w nim spać, ale trudno się odwrócić, bo możesz spaść…albo dostanie kilka hektarów dodatkowy sen Przestrzeń, w której może się turlać i bawić.

Dostępna przestrzeń wymusi również wybór rodzaju łóżka. Czy jest to wysokie, szerokie, kontynentalne łóżko z efektownym wezgłowiem, kompletem szafek nocnych i całym wyposażeniem, czy też materac na stelażu (patrz zdjęcie na początku artykułu), który zajmuje najmniej Wszystkich dostępnych rozwiązań dla przestrzeń … z wyjątkiem łóżka, które może być ukryte w ścianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *