Konto oszczędnościowe czy lokata bankowa

Obecnie do zarabiania pieniędzy możemy wybierać różne produkty bankowe. Mowa oczywiście o rachunkach oszczędnościowych i lokatach bankowych. Zawsze jednak chcemy wiedzieć, który produkt jest dla nas odpowiedni. W poniższym artykule postaramy się zaproponować produkty bankowe, na które warto zwrócić uwagę przy zarabianiu odsetek.

Konto oszczędnościowe czy lokata bankowa

Lokata bankowa czy konto oszczędnościowe

W tych dwóch produktach bankowych oprocentowanie jest porównywalne, a wybór zwykle zależy od tego, ile chcemy na produktach bankowych zarobić. Poniżej znajduje się przykład symulowanego dochodu z konta oszczędnościowego.

Załóżmy, że wpłacamy 10 000 zł na konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 1,61%. Uwzględniając lokaty bankowe, o ile okres lokaty wynosi co najmniej 3 miesiące, konsumenci otrzymają maksymalnie 1,49%. Można więc z całą pewnością stwierdzić, że oba produkty finansowe są porównywalne pod względem stóp procentowych.

Jaka jest różnica między kontem oszczędnościowym?

Konto oszczędnościowe jest bardzo wygodne, ale także łatwe w zarządzaniu finansami. Gdy posiadamy własne konto oszczędnościowe, w dowolnym momencie zdecydujemy, kiedy wypłacić pieniądze. Ponadto w każdej chwili możemy wpłacić pieniądze na konto oszczędnościowe. Dlatego możesz chcieć przelać swoją pensję na konto oszczędnościowe, aby zarobić więcej. Warto również zauważyć, że wiele banków zdecydowało się na korzystanie z tego samego planu oszczędnościowego, co konto oszczędnościowe.

W takim przypadku bank naliczy 5% jej wartości za każde użycie karty i transakcje dokonane przez Internet. Zebrane w ten sposób pieniądze przelewane są na konto oszczędnościowe, więc klient nawet nie wie, ile pieniędzy w ten sposób zaoszczędził. Porównując konta oszczędnościowe i lokaty bankowe od razu możemy stwierdzić, że za pomocą kont oszczędnościowych zarobimy więcej, a co najważniejsze w prostszy sposób. Czemu? Po pierwsze, wypłata środków z konta oszczędnościowego jest właściwie pozbawiona barier. Po drugie, oszczędzanie jest łatwiejsze i bardziej regularne.

Aby móc na własne oczy przekonać się, że konto oszczędnościowe jest lepszym produktem finansowym niż lokaty bankowe, wystarczy skorzystać z kalkulatora konta oszczędnościowego i kalkulatora lokaty, a my od razu będziemy wiedzieć, ile zarobimy więcej lub mniej za dany produkt bankowy.

Przed wyborem metody oszczędzania zalecamy zapoznanie się z blogiem Ekspert-Bankowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *