Jaki jest dobry fotograf

W erze, w której każdy, kto ma głośny aparat, jest uważany za dobrego fotografa, każdy może zostać dobrym fotografem. W tym momencie tysiące mistrzów fotografii zaczęło się śmiać, bo wiedzieli, że zawodowy fotograf może używać gazet do robienia zdjęć, to dużo lepiej niż ludzie, którzy nie mają doświadczenia w robieniu zdjęć z lustrem, a to nie są bajki!

Jaki jest dobry fotograf

W Stanach Zjednoczonych dobry fotograf kosztuje tysiące dolarów za wesele, podczas gdy w Polsce taką usługę można znaleźć za jedyne 500 zł. Osoby, które nie są w temacie, powiedzą, że jeśli jedna noc pracy to i tak dużo pieniędzy… Jeśli to naprawdę jedna noc, to i tak impreza, ale zapomnieliśmy:

  • Podróż i powrót fotografa
  • Edytuj swoje najlepsze zdjęcia
  • Wydrukuj je w odpowiednim formacie
  • W tej chwili noc pracy stała się tygodniem…

Jeśli jesteś dobrym fotografem i znasz wartość swojej pracy, to czy warto pracować za 500 zł tygodniowo, także w weekendy?

Dobry fotograf to drogi fotograf

Tak, panie i panowie… Cena jest jednym z niewielu decydujących czynników, które odróżniają zawodowców od amatorów. Dobry fotograf nie będzie pracował za niskie pensje, bo środki, które zainwestował w szkolenia i setki godzin praktyki, aby uzyskać wysokie umiejętności, znacznie przekraczają 500 zł.

Z tego powodu doskonały fotograf zaczyna od usługi ślubnej za 2000 zł. W przypadku fotografii komercyjnej koszty te są jeszcze wyższe.W zależności od wielu czynników trudno tu wymienić (w przypadku fotografii komercyjnej). , często wyjeżdżają za granicę).

Ilu znakomitych fotografów jest w Polsce

Nie mogę odpowiedzieć dokładnie, ale w Warszawie mamy fotografów światowej klasy, może około 10, reszta po prostu próbuje osiągnąć ten poziom, ale szczerze to nigdy się nie zdarzy. Powodem stagnacji rozwoju jest brak inwestycji w kursy fotograficzne i podręczniki.

Tak jest, panie i panowie… Naprawdę dobry fotograf musi też czytać książki i zdobywać wiedzę teoretyczną, a potem musi szlifować setki godzin, żeby teorię zastosować w praktyce. Dobrym sposobem na znalezienie dobrego fotografa jest zapytanie znajomych, którzy są już w związku małżeńskim, i porównanie ze sobą zdjęć.

Na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają bardzo profesjonalnie… ale jednominutowe porównanie tych zdjęć wystarczy, aby odkryć najlepsze zdjęcia. W ten sposób można znaleźć dobrego fotografa, oczywiście wszystko zależy od środków finansowych, które przeznaczysz na usługę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *