Jaka konkurencja dla aut VW

Jaka konkurencja dla aut VW?

Firma rozpoczęła działalność 17 stycznia 1934 roku. Niespełna 80 lat temu Ferdinand Porsche pokazał rządowi niemieckiemu projekt legendarnego żuka. Była to odpowiedź na prośbę ówczesnego przywódcy Adolfa Hitlera, który chciał wprowadzić na rynek tani i przestronny samochód rodzinny. Hitler zamierza zlikwidować kolej, która z roku na rok staje się coraz bardziej nieefektywna. Po stworzeniu kilku prototypowych modeli, plan Volkswagena Garbusa został zatwierdzony w 1938 roku, a produkcja ruszyła trzy lata później. W sumie wyprodukowano ponad 600 Volkswagenów Garbusów.

Jaki jest sukces Beatlesów? Przyczynia się do tego wiele czynników. Jednym z nich była niezawodność samochodu, która jak na ówczesne standardy była doskonała. Dziś, w porównaniu z konkurencją, części do poszczególnych modeli Volkswagena, takie jak części do Volkswagena Golfa IV, uważane są za jedne z najtrwalszych części samochodowych. Volkswagen był wówczas związany głównie z trwałością. Kupując Volkswagena Typu 1, kierowcy mają pewność, że kupują wysokiej jakości, precyzyjnie wykonany samochód, który może normalnie funkcjonować za kilka lub kilka lat.

Niska cena Garbusa i systematyczna prezentacja nowych modeli sprawiają, że Volkswagen wkrótce dołączy do grona czołowych producentów samochodów. W 1973 roku zadebiutowały podobnie kultowe modele, jak Volkswagen Passat. Rok później pojawił się Volkswagen Golf, samochód równie epokowy, a dwa lata później zadebiutował model Polo. Dużą popularnością cieszą się również wypuszczane jeden po drugim Volkswageny. Wraz z kolejnymi modelami Volkswagena otwierano również profesjonalne warsztaty samochodowe wyposażone w części. Na początku działania te były nieprzyjemne i niezbyt przyciągały klientów, ale teraz, jadąc niemieckimi autostradami, łapie nas ogromny baner reklamowy z napisem „Części do Volkswagena Tourana, nikt się nie zdziwił. Powstają warsztaty i sklepy internetowe, które dostarczają części samochodowe.Dopóki samochód ulegnie awarii, będziemy go nadal tworzyć i przez najbliższe dziesięć lat możemy nie być w stanie liczyć na całkowicie darmowe auto.

Dziś uwaga Niemców związana jest głównie z produkcją trwałych samochodów. Sama marka w ostatnim czasie stała się najczęściej importowanym samochodem w moim kraju. Powstało nawet wiele firm, głównie importujących samochody z Niemiec. Niestety wiele importowanych aut poddawanych jest różnym zabiegom karoserii po uszkodzeniach w Polsce. Wielu profesjonalnych dealerów samochodowych decyduje się na przeprowadzenie popularnej ekstrakcji liczników samochodowych. Czasami, niezależnie od stanu auta, w naszym kraju wciąż jest duża liczba osób, które są zdeterminowane, aby kupić swojego ukochanego Volkswagena, ponieważ mają dużą liczbę solidnych i tanich części zamiennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *