Internetowe lokaty bankowe – czy to się opłaca

Jeśli chcemy przejść przez wszystkie procedury w kasie banku i w jego oddziale, to za każdym razem zajmie to dużo czasu, takie jak otwarcie nowego rachunku bankowego, wpłata pieniędzy, przelew środków, alokacja oszczędności itp. Teraz zdecydowaliśmy do korzystania z coraz wygodniejszej bankowości internetowej, która pozwoli nam na dokonywanie wielu transakcji nawet bez wychodzenia z domu. Nie ma wątpliwości, że warto skorzystać z tej opcji.

Internetowe lokaty bankowe – czy to się opłaca?

Główna zaleta wpłaty online – łatwość konfiguracji

Główną zaletą absolutnie każdej wpłaty online jest łatwość jej otwarcia. W rzeczywistości, jak obiecuje nam reklama, nie musimy nawet wychodzić z domu, aby założyć lokatę przez Internet. Osoby chcące skorzystać z ofert lokat bankowych mają najłatwiejszy sposób. Wystarczy zalogować się na swoje konto w systemie bankowości internetowej i kilkoma kliknięciami otworzyć lokatę. Oczywiście po terminie nasze środki i zyski trafią bezpośrednio na wskazane przez nas konto. Od dziś możemy również zakładać lokaty bankowe online w instytucjach, w których nie posiadamy konta. Zwykle wiąże się to z pewnymi procedurami weryfikacyjnymi w celu potwierdzenia naszych danych, ale cały proces jest naprawdę szybki.

Dostępność wpłaty online

Jeszcze kilka lat temu depozyty bankowe online były wciąż nowością na rynku finansowym, oferowanym głównie przez banki wyłącznie internetowe. Jednak obecnie bez problemu możemy założyć tego typu lokatę w każdym banku. Ważne jest to, że w większości przypadków oprocentowanie takich lokat wcale nie jest niższe niż oprocentowanie lokat tradycyjnie otwieranych za pośrednictwem kasy bankowej. Nawet w niektórych przypadkach możemy skorzystać z ciekawych działań promocyjnych (jak np. czasowe podnoszenie stóp procentowych) przez Internet, co nie jest dostępne dla osób korzystających wyłącznie z tradycyjnych usług bankowych.

Jak otworzyć lokatę stałą przez Internet?

Obecnie możemy nawet szybko ustawić najlepszą lokatę przez Internet. Zwykle wydaje się, że przeglądając rankingi lokat możemy wybrać interesującą nas ofertę, a po kliknięciu zostaniemy przekierowani na stronę banku. Kolejnym krokiem jest oczywiście wypełnienie formularza online, który musimy podać, w tym nasz numer PESEL, adres, numer ID itp. Warto poruszyć temat bezpieczeństwa wpłat online. Czy naprawdę możemy bez obaw dostarczać tego typu dane? Czy jesteśmy pewni, że nikt niepowołany nie ma do nich dostępu?

Bezpieczeństwo depozytu online

Fakty się potwierdziły, ale pamiętajmy o przestrzeganiu pewnych zasad bezpieczeństwa. Po pierwsze, powinniśmy użyć komputera z zainstalowanym programem antywirusowym. Zanim przystąpimy do wypełniania formularza online, musimy upewnić się, że korzystamy z szyfrowanego połączenia. Warto również sprawdzić certyfikat bezpieczeństwa serwisu (klikając na kłódkę w rogu strony).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *