Prywatne przedszkole

Czy przedszkola mogą prowadzić interesy? Oczywiście tak, pod warunkiem, że w odpowiedni sposób zadbamy o jego organizację. Warto też pomyśleć o innowacyjnych rozwiązaniach, dzięki czemu nasze przedszkole zostanie zwrócone i stanie się konkurencją dla bardziej tradycyjnych placówek przedszkolnych. W naszym kraju przedszkola mogą prowadzić zarówno osoby fizyczne, jak i prawne. Musimy jednak mieć odpowiednie wykształcenie i skłonności. Aby jednak zrealizować nasze marzenie o stworzeniu przedszkola, musimy spełnić przed nami szereg wymagań.

Prywatne przedszkole

Biznes będzie opłacalny

Aby nasz biznes przynosił nam oczekiwane zyski, powinniśmy najpierw zastanowić się nad odpowiednim miejscem. Nie ulega wątpliwości, że musi to być miejsce spełniające warunki bezpieczeństwa i higieny. Takie miejsce musi zapewniać dzieciom wolność, bez wolności przedszkole nie będzie miało szans na przeżycie. Aby być bezpiecznym i higienicznym w naszych przedszkolach, musimy najpierw wysłuchać opinii stacji profilaktyki zdrowotnej i epidemiologicznej. Straż pożarna będzie kolejną agencją. Każdy przedsiębiorca rozważający rozpoczęcie działalności w formie przedszkola musi sformułować statut takiej placówki, dlatego należy zwrócić uwagę na nazwę i cel działalności oraz jej rodzaj. Regulamin musi również zawierać szczegółowe informacje o operatorach przedszkoli, prawach i obowiązkach pracowników i uczniów, regulaminach itp.

Jaki jest następny krok?

Po otrzymaniu wpisu na działalność gospodarczą, urząd gminy lub miasta prześle taką informację do Kuratorium Oświaty. Każdy przedsiębiorca prowadzący prywatne przedszkole musi liczyć się z obowiązkiem realizacji podstawy programowej odpowiedniej dla wychowania przedszkolnego. Jeśli mamy jakiekolwiek pytania dotyczące tego, jak stworzyć ten konkretny biznes, powinniśmy odwołać się do Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 roku. W szczególności należy zapoznać się z rozdziałem 8 projektu ustawy. W sprawie zakładania i organizacji wychowania przedszkolnego odsyłamy do Rozporządzenia Ministra Edukacji z dnia 10 stycznia 2008 r. Dlaczego powinienem odnieść się do tego rozporządzenia? Możemy z niej wyczytać wiele cennych informacji. Przykładem może być fakt, że chcąc mieć prywatne przedszkole, musimy zadbać o miejsca, w których dwumetrowe ściany muszą być pokryte zmywalnymi materiałami.

Kolejną informacją jest to, że co 15 dzieci musi mieć toaletę z umywalką. Każde przedszkole musi mieć szatnię i pomieszczenie gospodarcze. Wiele kontrowersji budzi obowiązek posiadania certyfikowanych zabawek w przedszkolu. Z jednej strony istnieją zbyt surowe wytyczne, z drugiej rzeczy odpowiednie dla świata małych dzieci, wśród których najważniejsze jest bezpieczeństwo i higiena. Tylko w tak zorganizowanym przedszkolu nasze dzieci mogą czuć się bezpiecznie. Podoba Ci się ten pomysł na biznes? Warto o tym porozmawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *