Opony zimowe i ich wpływ na bezpieczeństwo

Wielu właścicieli samochodów uważa, że ​​opony zimowe nie są opłacalne i wybiera opony całoroczne. Czytaj dalej, a dowiesz się, dlaczego musisz zmieniać koła sezonowo, aby lepiej jeździć na mrozie. Tę informację przekazali pracownicy Hard Serwis Opon Kraków.

Opony zimowe i ich wpływ na bezpieczeństwo

Nie ma odpowiedniej opony na każdą porę roku. Szczególnie niebezpieczne jest używanie opon letnich zimą. Opony całoroczne nie zawsze radzą sobie w trudnych warunkach. Dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem jest użycie 2 kompletów kół w ciągu dwóch sezonów, powiedział Jan Klaus, ma przyczepność, nie może być cicho itp. Dlatego wybór typu opony odbywa się zwykle kosztem innych osiągów. Opony zimowe mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w zimowych warunkach pogodowych. A skoro mowa o oponach miejskich i zimowych, to w ubiegłym roku Kraków nie odśnieżał do końca wszystkich osiedli.Zima była bardzo ciężka dla kierowców-komentarz Leszek Karski z Hard Serwisu Opon Kraków

Dlaczego opony całoroczne to za mało?

Często słyszysz, jak cytują to wypowiedź wytrawnych kierowców, przez cały rok jeździłeś na komplecie opon, zima jest chłodniejsza niż dzisiaj… Zobaczymy, co się stało. Opony całoroczne to także kompromis: zrezygnowaliśmy z letnich osiągów i wybraliśmy opony zimowe. Niestety wybierając opony całoroczne zrezygnowaliśmy z letnich osiągów, ale także z zimowych możliwości. Co więcej, nie wiemy, z jakiego spektaklu zrezygnujemy. Jak wszyscy wiemy, opony całoroczne nie są lepsze od opon letnich czy zimowych. Koła całoroczne zużywają się w wyższych temperaturach wolniej niż opony zimowe, ale przy ujemnych temperaturach i na śniegu opony zimowe są zawsze lepsze niż opony całoroczne. Adrian Maluch Harp Serwis Opon Kraków wyjaśnił, że wybierając opony całoroczne, użyjemy każdej opony zimą i każdej opony latem.
Niektórzy kierowcy wymagają nawet wyjątkowo wysokiej przyczepności w zimie i dlatego wymagają najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Mając to na uwadze, produkowane są ekstremalne typy opon (takie jak opony wyścigowe, opony z kolcami itp.). Opony z kolcami nie mogą być montowane w Polsce. Tylko w rajdach zimowych. Na przykład Norwegia całkowicie dopuszcza stosowanie opon z kolcami.

Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie swoim i swojej rodziny. Opony zimowe zapewniają lepszą przyczepność, krótszą drogę hamowania i mniejszy poślizg. Najlepiej nie ryzykować własnym życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *